Send Lette
Насильницькі зникнення

На Херсонщині в полі з простреленою головою знайшли тіло зниклого у 2022 році чоловіка, його друга досі шукають

Навесні 2023 року трактор у полі на Херсонщині зачепив шматок одягу — і зупинився. Посеред поля поблизу Білозерського району техніка випадково натрапила на рештки. У могилі лежали два тіла з кульовими пораненнями в голову. Одного з загиблих вдалося ідентифікувати — Руслан Айвазов. Він зник у березні 2022 року разом із Хідіром Біналієвим, доля якого досі невідома. Ідентифікувати друге тіло не вдалося. ДНК-збігу з Хідіром немає, тож його родина продовжує пошуки.

Обидва чоловіки з Херсонщини. 26 березня 2022 року вони разом вирушили з Києва додому. Руслан — у Білозерський район, Хідір — у Чаплинський. На той час Херсонщина вже перебувала була під окупацією, утім пересування цивільних було можливим.

Зв’язок обірвався того ж ранку. Востаннє Хідір зателефонував родичам із Миколаєва.

“Він сказав, що вони сідають у винайняту машину й вирушають додому”, каже Улмасой Кабілова, племінниця Хідіра.

Більше про них нічого не було чутно.

Того дня до Херсонської області рухалися не лише вони. Інша автівка з двома чоловіками — Рашидом і Гасаном Дешадзе — поїхала тим самим маршрутом за годину до Руслана й Хідіра. Вони доїхали до місця призначення. Дорогою їх зупиняли. Зі слів братів — чеченці у військовій формі. Погрожували, перевіряли телефони й документи.

“Рашид розповідав, що в них немає людяності. Каже: вони як роботи — ставлять автомат до лоба й кажуть: “Зараз ми тебе тут застрелимо і нам за це нічого не буде, бо ми на своїй території”, —  переказує Кабілова.

Чи зупиняли так само Руслана та Хідіра, невідомо. Вони зникли між Миколаєвом і Херсоном. Обставини та конкретне місце викрадення залишаються невідомими. 

“Як розповідають, разом із ними був таксист, який також зник. Пізніше знайшли його автомобіль — обстріляний. Ми припускаємо, що між Миколаєвом і Херсоном були обстріли. За словами очевидців, які проїжджали повз, вони бачили обстріляне таксі, але поруч нікого не було. Згодом нам казали інше: начебто їх бачили в росіян, де рили окопи — їх змусили”, — розповідає Улмасой Кабілова.

Якийсь час із їх телефонів надходили прохання поповнити рахунок, та ніхто не відповів. За кілька тижнів родина Руслана подала в розшук.

За рік знайшли тіло Руслана Айвазова, це підтвердила ДНК-експертиза. Хідір Біналієв досі вважається зниклим безвісти. Понад два роки його родина в очікуванні бодай на якусь звістку. Були спроби знайти слід: зверталися в поліцію, СБУ, Червоний Хрест, турецьке консульство. Родина передавала документи, ДНК-зразки, заяви, але наразі це все не дало результату. Єдина зачіпка — сумнівне повідомлення у Фейсбуку.

“З Донецького СІЗО писали, що його там утримують, але за інформацію просили дуже велику суму грошей. Також ми зверталися до російських командирів, але вони казали, що в них такого полоненого немає. Але це росіяни, до них довіри немає жодної”, — каже Улмасой Кабілова.

Яна Ільків, журналістка МІПЛ

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст необов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Особливо небезпечний пенсіонер і жінка, яка відмовилася вибачатися на камеру: нові переслідування українців в окупації і в Росії

Упродовж червня українців затримували і засуджували не тільки на окупованих територіях, але й в Росії.

15 Липня 2025

Насильницькі зникнення
В окупованому Мелітополі зник далекобійник: росіяни майже два роки кажуть, що нічого не знають 

Мелітополь — одне з багатьох міст, де окупаційна влада чинить системний тиск на цивільне населення. У місті поширені викрадення, насильство й практика доносів. Лише за перший рік окупації міста викрали майже тисячу людей. Один з них — далекобійник Василь Кривобороденко. Він зник у липні 2023-го. Дотепер невідомо, де його утримують росіяни.

14 Липня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ.

16 Липня 2025

Більше публікацій