Про нас

Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) — це українська неурядова організація, започаткована у вересні 2016 року журналістками Марією Томак та Ольгою Решетиловою. Метою створення організації було поєднання журналістики та правозахисної діяльності для реагування на порушення прав людини в Україні, що виникають внаслідок російської агресії проти України.   Відразу після створення організації основною діяльністю МІПЛ були журналістські розслідування порушень прав людини з подальшим адвокаційним супроводом справ, але надалі пріоритетною для організації стала саме адвокація. Для команди було важливо не лише говорити про проблеми порушень прав людини в окупованому Криму, ОРДЛО та зоні бойових дій, а передусім впливати на їх вирішення та спонукати належну реакцію на них як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Основні напрямки діяльності МІПЛ:

  • Проблема заручників в ОРДЛО: аналіз ситуації, ведення непублічних списків утримуваних, підтримка родин заручників, привернення уваги медіа, українського уряду та міжнародної спільноти до проблеми.
  • Міжнародна адвокація, включно із впливом на формування санкційної політики на міжнародному рівні та в Україні.
  • Правосуддя у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні: аналіз та привернення уваги до ключових процесів в українських судах та проблем досудового слідства щодо війни, залучення журналістів до активнішого висвітлення цієї теми.

МІПЛ співпрацює з провідними українськими правозахисними організаціями, міжнародними неурядовими організаціями. Публікує матеріали в провідних українськими медіа, а членкині організації є постійними коментаторками тем, пов’язаних з гуманітарними наслідками російської агресії в Україні.   Членкині організації брали участь у численних міжнародних подіях, присвячених ситуації з правами людини в Україні як на рівні міжнародних міжурядових організацій (ООН, Рада Європи), так і в окремих європейських столицях, а також Сполучених Штатах Америки.   Серед донорів та партнерів МІПЛ з моменту заснування організації були Посольство Нідерландів в Україні, МФ “Відродження”, Un Women, USAID, People In Need, DRA, а також Єврокомісія (через субгрант Центру Громадянських Свобод).

  Етичний кодекс МІПЛ

Політика з протидії сексуальним домаганням