Про нас

 

Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) — це українська неурядова організація, започаткована у вересні 2016 року журналістками Марією Томак та Ольгою Решетиловою. Метою створення організації було поєднання журналістики та правозахисної діяльності для реагування на порушення прав людини в Україні, що виникають внаслідок російської агресії проти України.

 

Відразу після створення організації основною діяльністю МІПЛ були журналістські розслідування порушень прав людини з подальшим адвокаційним супроводом справ, але надалі пріоритетною для організації стала саме адвокація. Для команди було важливо не лише говорити про проблеми порушень прав людини в окупованому Криму, ОРДЛО та зоні бойових дій, а передусім впливати на їх вирішення та спонукати належну реакцію на них як на національному, так і на міжнародному рівнях.

 

Основні напрямки діяльності МІПЛ:

 

МІПЛ співпрацює з провідними українськими правозахисними організаціями, міжнародними неурядовими організаціями. Публікує матеріали в провідних українськими медіа, а членкині організації є постійними коментаторками тем, пов’язаних з гуманітарними наслідками російської агресії в Україні.

 

Членкині організації брали участь у численних міжнародних подіях, присвячених ситуації з правами людини в Україні як на рівні міжнародних міжурядових організацій (ООН, Рада Європи), так і в окремих європейських столицях, а також Сполучених Штатах Америки.

 

Серед донорів та партнерів МІПЛ з моменту заснування організації були Посольство Нідерландів в Україні, МФ “Відродження”, Un Women, USAID, People In Need, DRA, а також Єврокомісія (через субгрант Центру Громадянських Свобод).

Наша команда

Марія Томак — правозахисниця, журналістка, дослідниця, координаторка та співзасновниця Медійної ініціативи за права людини.

null

Починала свою професійну діяльність із газети “День”. На початку 2013 приєдналася до команди Центру Громадянських Свобод, який з початком подій ЄвроМайдану став осередком роботи волонтерської ініціативи Євромайдан SOS. Відтоді Марія брала активну участь у документуванні порушень прав людини на сході України та окупованому Росією Криму. Вона поширювала цю інформацію як в українському суспільстві, так і в міжнародному співтоваристві.

Влітку 2014 року Марія почала займатися справами українських громадян, заарештованих Росією з політичних мотивів, а також була співкоординаторкою кампанії LetMyPeopleGo для їх звільнення.

Марія є співавторкою декількох документальних фільмів, присвячених найкривавішим дням Євромайдану та війні на Донбасі.

У 2017 році вона отримала національну премію з прав людини за особистий внесок у захист прав людини в Україні та має значний досвід міжнародної адвокації на рівні міжнародних міжурядових організацій та окремих урядів.

Останніми роками Марія співпрацює з Програмою USAID “Права людини в дії “як експертка з питань адвокації.

У 2020 році вона стала випускницею Програми з Верховенства права для розвитку в юридичній школі університету Лойоли в Чикаго (програма базується в Римі), отримала ступінь Магістра юриспруденції.

В команді МІПЛ Марія переважно опікується напрямком із міжнародної адвокації.

Ольга Решетилова — журналістка, громадська діячка, експертка з питань прав людини у секторі безпеки та оборони, координаторка та співзасновниця Медійної ініціативи за права людини.

#

Ольга має тривалий досвід роботи у журналістиці, зокрема працювала редакторкою відділу регіональної мережі в соціально-політичній газеті “День”, також була спеціальною кореспонденткою російського ліберального ЗМІ “Grani.Ru” в Україні. У 2014 році стала співзасновницею одного з найбільших фондів підтримки української армії “Повернись живим”, в якому відповідала за координацію роботи фонду із силовими структурами та безпосередньо із силами та засобами Антитерористичної операції.

Під час численних поїздок на фронт Ольга стикалася з порушеннями прав людини в умовах бойових дій. Саме тоді вона прийняла рішення перейти до громадського контролю за дотриманням правосуддя щодо подій війни. У 2015 році вона залишила фонд і зосередилася на журналістських та громадських розслідуваннях порушень у безпековому секторі.

У 2019 році була призначена Кабінетом міністрів України до складу Комісії з обрання голови Національного агентства з питань запобігання корупції.

З 2019 року також координує напрям з підтримки та захисту громадянського суспільства в Українській Гельсінській спілці з прав людини.

У МІПЛ здебільшого відповідає за комунікаційний напрям.

Тетяна Катриченко — журналістка та координатора Медійної ініціативи за права людини. Навчалась в Інституті журналістики Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка, працювала у журналі “Главред” та телеканалі “СТБ”, співпрацювала з виданнями “День” та “Українська правда”. Нині є політичним оглядачем журналу “Фокус”.

#

З 2015 року займається висвітленням теми незаконно затриманих громадян України на території Криму та Донбасу. Починала з журналістських матеріалів, згодом долучилась до організації адвокаційних кампаній, які мали сприяти звільненню. Автор звіту “Військовополонені та цивільні заручники Донбасу: у пошуках ефективного механізму звільнення”.

З лютого 2020 року є членом міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

З липня 2020 року співпрацює з Програмою USAID “Права людини в дії” як експертка з питань українських цивільних заручників незаконних збройних формувань в ОРДЛО.

Анна Дікун — журналістка. Раніше працювала редакторкою в гіперлокальному ЗМІ Ostroh.Info, згодом працювала редакторкою стрічки новин в Українському тижні. Паралельно навчається на 4 курсі за спеціальністю “Журналістика” в Національному університеті “Острозька академія”.

#

Із січня 2020 року співпрацює з Програмою USAID “Права людини в дії”.

 

Етичний кодекс МІПЛ
Політика з протидії сексуальним домаганням

Дізнатися більше

«Кримська платформа»: реакції та думки з Лондона

Британське Товариство Генрі Джексона, трансатлантичний аналітичний центр із питань зовнішньої політики та національної безпеки, у квітні провів захід, присвячений “Кримській платформі”. Відео дискусії можна переглянути тут. Цей інтерес не спонтанний,

Читати далі

Війна та правосуддя: як слідчим ефективно використовувати OSINT та що робити із рішеннями “судів” на непідконтрольних територіях

Проблеми із забезпеченням справедливого судочинства існують навіть у мирний час. Збройний конфлікт лише ускладнює контекст додатковою низкою викликів.  В умовах війни доступ до окупованих або тимчасово неконтрольованих територій обмежений, а

Читати далі

Вже три роки родичі достеменно не знають, де утримують жінку

Про Ольгу Мозолевську, заручницю представників незаконних збройних формувань, майже нічого не чутно три з половиною роки – навіть найближчі родичі досі достеменно не знають, де її утримують нині у Донецьку. 

Читати далі

Мілітаризація Криму: з 2014 року відбулося 6-кратне зростання сил РФ на півострові

Цей виступ президента фундації «Потомак» (Вашингтон), екс-радника міністра оборони США, колишнього радника Маргарет Тетчер, провідного експерта з питань національної і міжнародної безпеки, професора Джорджтаунського університету доктора Філіпа Карбера прозвучав ще

Читати далі

«In my neighborhood alone 60 children grow up without fathers»

Powerful speech of activist Mumine Saliyeva on the situation in Crimea   On April 6-10, 2021 Media Initiative for Human Rights jointly with the CREES (Center for Russian, East European,

Читати далі

Як деокупувати та реінтегрувати Крим?

Ключові тези із розмови уряду та неурядового сектору про пріоритети державної політики щодо окупованого півострова   Як відомо, 11 березня 2021 року РНБО затвердила Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої

Читати далі

Аналіз російських висловлювань до річниці окупації Криму

Ми продовжуємо моніторити висловлювання представників Російської Федерації щодо Криму — аби краще розуміти, що на порядку денному та які аргументи використовує Кремль, намагаючись виправдати порушення міжнародного права та окупацію частини

Читати далі