Війна і правосуддя

«Громадського експерта «ЛНР» з мінських перемовин судять у Сватівському суді

Поки Юрій Барбашов, так званий громадський експерт від «ЛНР» бере участь у засіданнях Тристоронньої контактної групи у Мінську, в українському суді триває процес над самим Барбашовим. 

30 червня о 10:00 у Сватівському суді Луганської області заплановане засідання у справі співробітника «державної телерадіокомпанії ЛНР», який з початку 2021 року бере участь у мінських перемовинах, Юрія Барбашова. Він обвинувачений у створенні терористичної організації. Обвинувальний акт до суду ще у 2017 році передала миколаївська прокуратура, оскільки Барбашов був помічений в участі в антиукраїнських мітингах ще у 2014 році, коли проживав у Миколаєві. Про свою участь в акціях проти української влади Барбашов відкрито говорив у медіа

Як розповів МІПЛ Денис Казанський, член Тристоронньої контактної групи від представників Донецької області, «громадські експерти» від ОРДЛО вже близько трьох місяців не з’являлися на засіданнях, а до того жодної ролі у перемовинах не відігравали. Тим не менше, вважаємо, що було б доречним, якби українські ЗМІ зазначали, що до надзвичайно важливого переговорного процесу Москва залучає підсудних в Україні осіб.

А напередодні той же Сватівський суд має «заочно» розглянути справу ще одного «діяча» «ЛНР», колишнього «міністра юстиції» та «голову ЦВК» Олександра Шубіна. Колишній нотаріус з Луганська зробив блискучу кар’єру в «ЛНР» за часів ватажка Ігоря Плотницького (засудженого українським судом до довічного ув’язнення), але його успіх закінчився після того, як Плотницького посунули з ватажків угруповання, на що Шубін навіть скаржився в Кремль. Але нас більше цікавлять не хроніки квазіреспублік, а те, як їхню діяльність оцінює українське правосуддя. Так ось наше правосуддя в особі Сватівського районного суду справу Шубіна, обвинуваченого у діях, спрямованих на повалення конституційного ладу, посяганні на територіальну цілісність та створенні териростичної організації, з січня 2016 року (!) не може провести підготовче засідання. Виглядає так, що судді просто ігнорують справу. Наразі у справі створена вже третя колегія суддів, і на 29 червня вчергове заплановане підготовче засідання. 

До слова, МІПЛ уже не вперше помічає таке недбале ставлення з боку Сватівського суду до справ, пов’язаних зі збройним конфліктом.

Між іншим, ще з 2015 року Олександр Шубін внесений до санкційного списку ЄС щодо осіб, причетних до збройного конфлікту в Україні. 

2 липня о 14:00 у Токмацькому районному суді заплановане засідання у справі пропагандисток «Новоросія ТВ» Малової Катерини Валеріївни та «депутатки» непередбаченого законодавством «Народного совета ДНР» Павленко Катерини Олександрівни.

Їх звинувачують за статтею про створення терористичної групи чи терористичної організації. Судовий процесс проходить «заочно», тобто без обов’язкової участі обвинувачених. За спостереженнями МІПЛ, оголошення про проведення майбутніх засідань за цією справою з’являються регулярно.

У одній із ухвал детальніше описане обвинувачення. Наприклад, Малову звинувачують у сприянні в діяльності терористичної організації «ДНР» через діяльність дикторки випусків новин на телеканалі «Новоросія ТВ». Декілька випусків є на особистому каналі Малової в YouTube.

На каналі «Новоросія ТВ» також є декілька відео з участю Катерини Павленко.

У обвинуваченні також йдеться про те, що Малова та Павленко висвітлювали та виправдовували діяльність непередбачених законом воєнізованих формувань «ДНР» в протидії силам АТО, робили публічні оголошення щодо проведення «Мобілізаційним управлінням армії «Новоросії» набору добровольців та закликали вступати до лав непередбачених законом воєнізованих формувань.

У останній опублікованій ухвалі суду від 31 травня 2021 року йдеться про самовідвід судді через конфлікт інтересів у справі, оскільки адвокат однієї із обвинувачених є адвокатом самої судді у іншому судовому процесі.

Також заплановані засідання у справах, які ми вже описували:

Дворецький Андрій Анатолійович. Павлоградський міськрайонний суд, 29 червня, 12:00.
Турченюк Ігор Миколайович. Солом’янський районний суд, 1 липня, 9:00.

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button