Send Lette
Військовополонені

Рідні зниклих безвісти і полонених 14 окремої механізованої бригади долають пішки 350 км

Пунктом призначення представниць спільноти родин зниклих безвісти та військовополонених 14 ОМБр стане Говерла. Маршрут почався з м. Володимир Волинської області і пролягає через Павлівку, Буськ, Рогатин, Бурштин, Івано-Франківськ, Надвірну, Ворохту. Участь у поході беруть Тетяна Римша, Олександра Римша та Інна Мисанюк. За сім днів пішки вони подолають близько 350 км. МІПЛ розпитала, для чого жінки пішли в цей похід.

Тетяна Римша, координаторка родин безвісти зниклих 14 ОМБр:

— Я дружина безвісти зниклого з 14 ОМБр. Вирушила в цей похід заради підтримки безвісти зниклих та полонених нашої бригади, аби не забували наших рідних. Вони є. Вони в полоні, вони зниклі безвісти. Ми будемо робити й нагадувати про них постійно всіма можливими й неможливими засобами тільки для того, щоб їх знайти і повернули до нас, до родин, які чекають і борються за них.

Інна Мисанюк, дружина Сергія Мисанюка, безвісти зниклого військовослужбовця 14 ОМБр:

— Основною мотивацією взяти участь у пішому марафоні на підтримку безвісти зниклих та полонених є нагадування про те, що наші рідні ще не вдома, наші рідні не з нами. Ми йдемо заради тих, хто боровся за нас, за тих, кого нам зараз дуже не вистачає.

Представниці спільнот родин зниклих безвісти і полонених під час пішого походу. Фото: учасниці походу

Тамара Горбачевська, координаторка родин військовополонених 14 ОМБр:

— Військових 14 ОМБр, які перебувають у полоні або мають статус безвісти зниклих, майже не обмінюють. Внаслідок обмінів військовополоненими протягом 2024 року з військових 14ї ОМБр звільнили лише одну особу, протягом 2023 — дві особи, 2022 — десять. З початку 2025 року звільнено десять військових нашої бригади.

Ми опікуємося близько 90 родинами безвісти зниклих та полонених, проте за нашими підрахунками, зниклих та полонених 14 ОМБр набагато більше, їх сотні, а не десятки. Водночас в обміни потрапляють одиниці наших рідних.

Ми перебуваємо в постійній боротьбі, постійному очікуванні. Вважаємо, що всі безвісти зниклі та полонені є рівними незалежно від приналежності до конкретного військового формування чи рівня медійності. Має бути чіткий та справедливий підхід до пропорційності та пріоритетності під час формування обмінних списків.

Зустріч родин зниклих безвісти і полонених 14 ОМБр з Коордштабом. Фото: представники родин

Найгірше — коли знаєш місце, в якому утримується твій рідний, знаєш навіть поверх та камеру, проте не маєш жодного зв’язку роками. Численні адвокаційні зустрічі, демонстрації, флешмоби надають відчуття причетності, дієвості, проте після кожного обміну та відсутності рідного у списку звільнених, настає відчуття спустошеності, безсилля та відчаю.

Тому наші рідні постійно шукають шляхи нагадування про військових нашої бригади, які мають статус безвісти зниклих чи полонених. Наразі три відважні учасниці нашої спільноти долають пішки відстань у близько 350 км заради нагадування про необхідність обміну військових 14 ОМБр.

Плакат із вимогою знайти і повернути зниклих безвісти 14 ОМБр. Фото: представники родин

Олександра Римша, дочка безвісти зниклого захисника Віктора Римші:

— Для мене мотивацією у цьому поході є те, що ми не забуваємо наших рідних. Ми пам’ятаємо про них. Цей похід — чергове нагадування про те, що попри складнощі, а для декого зневіру і втрату надії, ми продовжуємо боротися за наших рідних, ми продовжуємо бути їхніми голосами, їхніми кроками, якими ми зараз йдемо. Ми чекаємо на них і віримо, що вони повернуться. Вони будуть разом із нами.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
МІПЛ долучилась до створення мапи місць утримання бійців “Азову” в російському полоні 

28 травня у Києві презентували сайт та інтерактивну мапу проєкту Inferno. Це ініціатива Асоціації родин захисників “Азовсталі” та відділення міжнародного співробітництва 1-го корпусу НГУ “Азов”. Медійна ініціатива за права людини стала одним із партнерів проєкту, надавши дані для створення мапи місць утримання.

29 Травня 2025

Військовополонені
Великий обмін: репортаж про те, як Україна повертала 1000 своїх

З автобуса виходять змарнілі чоловіки — колишні військовополонені. На подвір’ї лікарні родини зниклих безвісти тримають фото: шукають погляд, слово, впізнання. Поряд — тиша, сирени і надія, що хтось сьогодні скаже: "Я його бачив". Репортаж з обміну.

25 Травня 2025

Військовополонені
У Києві вшанували морських піхотинців, які третій рік перебувають у російському полоні

На Майдані Незалежності в Києві відбувся публічний захід, організований Асоціацією “Сила Морської Піхоти”. Під гаслом “Ми — там, де важко. Ми — морська піхота. Третій рік боротьби — в полоні” учасники акції нагадали суспільству про українських військових, які з 2022 року залишаються в полоні Російської Федерації після оборони Маріуполя.

25 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Чотири роки тортур і колоній: на Луганщині зник чоловік, якого тепер виявили в тюрмі в Росії

61-річний Костянтин Калінченко з Луганщини — один із тих цивільних, кого викрали на окупованій території ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Впродовж майже чотирьох років чоловіка тримали у приміщенні “міністерства національної безпеки” в Луганську і в колонії 19 у селищі Боково-Хрустальне (колишнє Вахрушеве). На початку березня 2025 його перевезли до колонії 26 у російській Самарській області.

20 Червня 2025

Війна і правосуддя
Працівник Державного космічного агентства передавав дані Росії — тепер його судять у Києві. І ще 89 справ наприкінці червня

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

20 Червня 2025

Війна і правосуддя
Суддя перешкоджає журналістці МІПЛ висвітлювати засідання у справі про підготовку замаху на Синєгубова 

Сімнадцятого червня відбулося чергове засідання у справі Олександра Голуба, якого обвинувачують у кількох злочинах, зокрема у підготовці замаху на голову Харківської ОВА Олега Синєгубова. Напередодні засідання головуючий суддя Євген Невеніцин фактично заборонив журналістці МІПЛ готувати матеріал із засідання.

19 Червня 2025

Більше публікацій