Наталія Богута

Журналістка
test
Статті автора
Військовополонені
Потрапили в полон і зникли: як росіяни викрали чотирьох захисників Ірпеня і де вони тепер

Олександра Ковальчука став свідком полону та вивезення в РФ десятків українців, зокрема чотирьох молодих ірпінців — Артура Баранця, Руслана Філіпенка, Олексія Ященка та Дениса Дерев’янчука. Про їхній полон — у цьому матеріалі

27 Жовтня 2023

Насильницькі зникнення
Заручник із Курського СІЗО. Історія викрадення та повернення додому Олександра Ковальчука

Російські військові поклали чоловіка обличчям до землі, зв’язали, кинули на БМП, привʼязали до машини і накрили брезентом. Поруч був іще один полонений — Сергій. Понад дві доби їх тримали привʼязаними до броні. Росіяни сиділи на них, ніби на матрацах. Після цього бранців вивези в Росію.

23 Серпня 2023

Насильницькі зникнення
В заручниках у Росії. Як на Чернігівщині викрали колишнього атовця Андрія Гарасименка і де він тепер

Минулого року під час окупації Чернігівської області військові РФ викрадали чоловіків, утримували їх і допитували в катівнях у селі Вишневе та місті Городня. МІПЛ розповідає історію викрадення та вивезення до російської в’язниці майстра газової служби з села Новоукраїнське Андрія Гарасименка.

11 Серпня 2023

Насильницькі зникнення
Заважав окупації. Як росіяни викрали старосту села Нові Боровичі на Чернігівщині і що з ним зараз

Минулого року під час вторгнення РФ в України неподалік міста Сновськ за 23 км від кордону України з Росією та Білоруссю російські військові викрали Анатолія Сірого, старосту села Нові Боровичі. Після деокупації слідів очільника села не знайшли, проте опитані МІПЛ свідки вважають, що він перебуває в заручниках на території РФ.

25 Липня 2023

Інші воєнні злочини
Викрадені на Чернігівщині: де росіяни переховують Сергія Колупайка, Олександра Кольцина і Євгена Петліца

Під час окупації Чернігівщини російські військові масово викрадали людей. МІПЛ розповідає історії трьох заручників, які наразі перебувають […]

27 Червня 2023

Інші воєнні злочини
Більше 22 тисяч цивільних заручників: рідні вимагають знайти механізм звільнення бранців з Росії

Якщо міжнародне право не діє, можливо, настав час відкинути його застарілі та неефективні норми і накреслити нові правила та закони для захисту цивільних під час збройних конфліктів.

13 Червня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах