Send Lette
Адвокація

Україна зможе розслідувати воєнні злочини за допомогою Інтерполу

Інтерпол розблокував для України можливість використовувати свої інструменти для розслідування воєнних злочинів. Таке рішення було оголошене під час зустрічі Генерального секретаря Інтерполу Вальдесі Укрізи із начальником Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України Віталієм Касапом у Ліоні на полях щорічної конференції голів Національних центральних бюро (НЦБ) Інтерполу. Про це повідомляє Нацполіція.

“У результаті кропіткої та тривалої роботи української сторони з обґрунтування необхідності повернення заблокованої попереднім Генеральним секретарем Інтерполу можливості використання інструментів Інтерполу у справах геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, Україна та інші країни світу нарешті здобули таку можливість в рамках Резолюції Генеральної Асамблеї Інтерполу 2010”, — каже Віталій Касап.

Відповідне роз’яснення Генеральний секретаріат Інтерполу розішле всім країнам уже цього тижня.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни Нацбюро Інтерполу України отримало понад 70 запитів слідчих на розміщення оповіщень про міжнародний розшук російських воєнних злочинців. Але жодне так і не опублікували. Віталій Касап наголошував, що причина у тому, що Генеральний секретаріат Інтерполу наразі не опрацьовує такі запити від України, посилаючись на третю статтю статуту організації, яка забороняє Інтерполу втручатися у розслідування справ воєнного характеру. Більше про це читайте в розслідуванні МІПЛ “Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах росіян”.

Тому перегляд цього питання для нашої країни був принципово важливим для встановлення справедливості та притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців”, — пояснює Нацполіція.

Віталій Касап також зазначив, що на конференції провів важливі перемовини з представниками європейських країн, досягнувши широкої підтримки ініціативи НЦБ Інтерполу в Україні щодо переобрання України на другий термін поспіль членом Європейського комітету Інтерполу. Членство України у комітеті закінчується цього року, а обрання чотирьох нових членів відбуватиметься у травні-червні під час проведення чергової Європейської конференції Інтерполу. 

Касап також провів низку двосторонніх зустрічей із представниками різних країн, а також взяв участь у засіданні проєктної команди Інтерполу та країн-учасниць проєкту I-Force, що підтримує правоохоронні органи у боротьбі з організованою злочинністю та транснаціональними загрозами, що виникають внаслідок збройного конфлікту в Україні. Проєкт активізує поліцейське співробітництво і оперативну участь у Східній та Південно-Східній Європі.

Загалом у триденній конференції у Ліонці взяли участь 310 співробітників правоохоронних органів зі 150 країн світу, які обмінялися знаннями, досвідом і передовими практиками боротьбі з транснаціональною злочинністю.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Свавілля без кордонів: російські кати з Криму знущаються з українців на нових окупованих територіях

Українські правозахисники та міжнародні організації представили в ООН докази систематичних воєнних злочинів Росії. Захід “Катування та свавільне затримання як злочини проти людяності” відбувся 19 березня у Женеві в межах 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.

20 Березня 2025

Адвокація
Які виплати та соціальні гарантії передбачені для звільнених зі служби військових

Повернення з фронту — це не лише кінець служби, а й початок нового етапу життя: адаптація, пошук роботи, відновлення здоров’я. Однак не всі військові знають про те, яку підтримку гарантує їм держава, зокрема під час звільнення.

28 Лютого 2025

Адвокація
Медійна ініціатива за права людини створила правління

На загальних зборах членів МІПЛ обрали правління організації. До нього увійшли Марія Томак, Альона Луньова і Крістофер Рассел. Усі вони мають значний досвід у сфері правозахисту та відтепер долучатимуться до посилення ефективності МІПЛ, формування стратегічного бачення її розвитку та залучення додаткових ресурсів.

28 Лютого 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Підпал авто військових, страта військового і колишній полонений: 98 справ в українських судах наприкінці березня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

21 Березня 2025

Війна і правосуддя
Пенсіонер із Херсона, якого засудили за сприяння у воєнному злочині, оскаржує вирок

У Миколаївському апеляційному суді слухають скаргу 64-річного Григорія Драгуненка, пенсіонера з Херсона. Торік його засудили за пособництво російським військовим у катуванні цивільних мешканців на Миколаївщині. Суд першої інстанції присудив йому дев’ять років в’язниці за сприяння у воєнному злочині. Його захист просить про виправдання, мовляв, чоловік діяв під примусом. МІПЛ побувала на апеляційному засіданні, записала пояснення підсудного та розповідає, як триває слухання.

21 Березня 2025

Адвокація
Свавілля без кордонів: російські кати з Криму знущаються з українців на нових окупованих територіях

Українські правозахисники та міжнародні організації представили в ООН докази систематичних воєнних злочинів Росії. Захід “Катування та свавільне затримання як злочини проти людяності” відбувся 19 березня у Женеві в межах 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.

20 Березня 2025

Більше публікацій