Війна і правосуддя

В офісі генпрокурора пропонують Чехії створити спільну слідчу групу для розслідування злочинів бойовиків “ЛДНР”

Офіс генпрокурора запропонував чеським правоохоронцям створити спільну міжнародну слідчу групу для розслідування злочинів, вчинених громадянами Чехії на Донбасі на зразок Міжнародної слідчої групи у справі MH17 – Joint Investigation Team.

Про це 22 червня розповів заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов під час вебінару «Як Чехія стала чемпіоном із притягнення до відповідальності бойовиків ЛДНР? І як поширити цей досвід?»

«Хотілося би більш активної співпраці з чеськими колегами для активізації розслідування справ (що стосуються злочинів, вчинених чеськими громадянами на Донбасі — МІПЛ.). Що стосується громадян Чехії — ми готові обмінюватися матеріалами з нашими колегами, але запитів поки від Чехії не було. Залюбки поділимося матеріалами, якщо до нас звернуться», — розповів Мамедов.

Заступник начальника управління Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Микола Говоруха, який безпосередньо опікується питаннями міжнародно-правової взаємодії, під час дискусії також зазначив, що рішення і докази, отримані правоохоронними органами Чеської Республіки мають значення для українських правоохоронців із точки зору національних проваджень.

«Насправді чеським правоохоронцям було ви вигідно отримати інформацію від України для власних справ. Наприклад, якщо ми отримаємо інформацію про номер телефону певної особи, яка бере участь у терористичній діяльності, ми можемо встановити зміст телефонних розмов і такі докази можуть допомогти у подальшому у справах для чеського суду», — розповів Говоруха.

Він також додав, що українські правоохоронці не проти передавати кримінальні провадження стосовно осіб, які перебувають на території Чеської Республіки, є її громадянами та щодо них є відкриті справи у Чехії.

“Ми не проти зібрати докази, в тому числі за допомогою чеських колег, і передати цю справу до Чеської Республіки”, — зазначив Говоруха. 

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button