Send Lette
Квазіправова система

В окупованому Луганську судитимуть 21-річного “шпигуна”, якого викрали на початку великої війни. Його батька засудили

21-річного Артема Куджанова готуються судити на окупованій Луганщині за нібито шпигунство на користь України. Про це йдеться у повідомленні окупаційної прокуратури від 7 березня.

З липня по серпень 2022 року хлопець, як стверджує окупаційна прокуратура, “добровільно збирав відомості про місця дислокації російських військовослужбовців” на окупованій частині Луганщини і передавав їх українським спецслужбам.

28 жовтня озброєні агенти луганського “міністерства держбезпеки” вдерлися до будинку сім’ї Куджанових у селі Багачка у Сватівському районі, влаштували обшук, знайшли військову форму старшого з братів Куджанових, колишнього строковика, і щось підозріле в телефоні Артема. 19-річного Артема і його 20 річного брата забрали в районний відділ поліції, але старшого хлопця за кілька днів відпустили. Артема били і, ймовірно, катували.

Артем Куджанов

На момент викрадення Куджанов був студентом, він навчався у коледжі у Сіверськодонецьку на автомеханіка. Російські війська окупували Багачку на початку березня 2022 року, а Сіверськодонецьк — наприкінці червня 2022-го. Тобто на момент викрадення Артема і його дім, і місто, де він навчався, перебували під російською окупацією.

Хлопця викрали, коли на окупованих територіях ще не створили російські органи влади і силовий блок. Луганські органи, які відповідальні за викрадення, з тих пір розформували.

Родині знадобилося більше року, щоб домогтися відомостей про долю хлопця. Влітку 2024-го йому висунули звинувачення за російським кримінальним кодексом: “Завідомо неправдиве повідомлення про акт тероризму”.

На той час в ув’язненні побував також батько Артема. Пʼятдесятирічного Ібрагима Куджанова люди в формі викрали з лікарні на початку лютого 2024 року. Чоловіка звинувачують в участі у бойових діях на Луганщині у складі батальйону “Айдар”. Його теж катували, зокрема струмом.

Ібрагим Куджанов

Колишніх бійців батальйону на Луганщині переслідують від початку окупації, але найлютіше — з 2024 року, після того як Росія оголосила “Айдар” терористичною організацією.

Куджанов знав, що на окупованих територіях викрадають чоловіків призовного віку, тому він і сини, не спромігшись виїхати зі Сватівщини, намагалися не залишати будинку. Та батько потребує регулярного стаціонарного лікування, оскільки має інвалідність.

На сайті “Российская газета”, урядового російського видання, у випуску від травня 2024 року Ібрагим Куджанов значиться в “Переліку організацій і фізичних осіб, щодо яких є відомості про їхню причетність до екстремістської діяльності або тероризму”. Результати пошуку на сайті російської Федеральної служби з фінансового моніторингу засвідчують, що батько Куджанов досі перебуває у цьому списку. 

Чоловіка, якого звинувачують в “участі у терористичному угрупованні”, через інвалідність за кілька місяців після викрадення відпускали чекати на вирок вдома під підписку про невиїзд. Зараз він в ув’язненні, його засудили на 5,5 років.

Дату ж “суду” над його сином Артемом Куджановим окупаційна прокуратура не повідомила.

Цей матеріал підготовлено за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Квазіправова система
З початку березня на окупованих територіях України затримали і засудили щонайменше 21 людину

Щонайменше семеро осіб із окупованих територій затримали і ще 14 засудили через політичні мотиви впродовж поточного місяця. Це випливає з повідомлень контрольованих із Москви місцевих видань. Четверо засуджених — військовополонені, яких росіяни, за їхнім твердженням, захопили в Курській області. Решта — цивільні.

18 Березня 2025

Квазіправова система
Двох колишніх українських посадовиць засудили на окупованій Луганщині до 19 і 20 років

Анастасію Байову, яка працювала у Щастинській районній держадміністрації, і Наталію Джус, яка працювала коменданткою у гуртожитку коледжу у Новоайдарі, засудили в окупованому Луганську на 19 і 20 років.

11 Березня 2025

Квазіправова система
Росіяни засудили до 6,5 років вʼязниці херсонського залізничника Олександра Керекешу

Керівника Херсонської дистанції колії № 15 Одеської залізниці звинуватили у диверсії. Перший рік він проведе у вʼязниці, решту 5,5 — у колонії суворого режиму. 

4 Липня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Підпал авто військових, страта військового і колишній полонений: 98 справ в українських судах наприкінці березня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

21 Березня 2025

Війна і правосуддя
Пенсіонер із Херсона, якого засудили за сприяння у воєнному злочині, оскаржує вирок

У Миколаївському апеляційному суді слухають скаргу 64-річного Григорія Драгуненка, пенсіонера з Херсона. Торік його засудили за пособництво російським військовим у катуванні цивільних мешканців на Миколаївщині. Суд першої інстанції присудив йому дев’ять років в’язниці за сприяння у воєнному злочині. Його захист просить про виправдання, мовляв, чоловік діяв під примусом. МІПЛ побувала на апеляційному засіданні, записала пояснення підсудного та розповідає, як триває слухання.

21 Березня 2025

Адвокація
Свавілля без кордонів: російські кати з Криму знущаються з українців на нових окупованих територіях

Українські правозахисники та міжнародні організації представили в ООН докази систематичних воєнних злочинів Росії. Захід “Катування та свавільне затримання як злочини проти людяності” відбувся 19 березня у Женеві в межах 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.

20 Березня 2025

Більше публікацій