Send Lette
Інші воєнні злочини

В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

Про це очільник МЗС повідомив під час засідання Ради з питань прав людини, ґендерної рівності та різноманіття Міністерства закордонних справ, членом якої є Медійна ініціатива за права людини.

Засідання Ради з питань прав людини, ґендерної рівності та різноманіття Міністерства закордонних справ. Фото: МЗС

У засіданні Ради взяв участь голова інформаційного департаменту МІПЛ Станіслав Мірошниченко. Він підкреслив, що постраждалі, які перебувають у російському полоні чи яких викрали і незаконно утримують у російських вʼязницях, нерідко переживають сексуальне або сексуалізоване насильство, зокрема через примусове оголення. Кожен такий випадок має бути ретельно задокументований і розслідуваний, а постраждалі заслуговують на гідне ставлення з боку системи правосуддя.

— Цього року МІПЛ підготувала звіт про мотивацію потерпілих брати участь у правосудді, — говорить Мірошниченко. — І ми побачили невтішні результати: більшість потерпілих і свідків дуже швидко втрачають інтерес до правосуддя. Не в останню чергу тому, що слідчі, прокурори, суд, СБУ і поліція по 150 разів запитують у них одне й те саме.

— Коли мова, скажімо, йде про сексуальне насильство, то спробуйте поставити себе на місце людини, яка пережила таке насильство, і десять чи хоча б пʼять разів розказати в деталях про те, яким, даруйте, кийком і скільки разів вас ґвалтували. Уявляєте рівень травматизації? А потерпілим доводиться про це говорити знову і знову. Тому ми вітаємо створення при Офісі Генпрокурора Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків, який має нівелювати такі ризики. І закликаємо державу повернутися обличчям до постраждалих, поставивши їхні інтереси у центр уваги, — підкреслив представник МІПЛ. 

Станіслав Мірошниченко, голова інформаційного департаменту МІПЛ. Фото: МЗС

Представник МІПЛ додав, що в контексті сексуального насильства, скоєного росіянами проти українців під час війни, особливої підтримки потребують постраждалі чоловіки. У полоні саме вони найчастіше піддаються сексуальному насиллю, а після звільнення стикаються зі стигматизацію з боку суспільства і воліють ніколи і нікому не розповідати про пережите.

Під час заходу Станіслав Мірошниченко провів перемовини із представниками уряду та міжнародними партнерами України, які опікуються захистом прав людини під час війни. На зустрічі також була Перша леді Олена Зеленська. Говорили про виконання зобовʼязань України у рамках міжнародної програми “Партнерства Біарріц”, до якої наша країна долучилася у 2020 році за ініціативи Зеленської.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Військовополонені
Три роки без сну, онкологія, відчай: родини полонених морпіхів заявляють про подвійне катування

У російському полоні досі перебуває близько 1300 морських піхотинців. Ось уже три роки їхні родини борються за повернення морпіхів додому. Та поруч із цим є ще одна виснажлива боротьба — за власне здоров'я. Цю ситуацію родини називають “подвійним катуванням”: поки морських піхотинців мордують у російському полоні, їхні рідні ніби відчувають усе це на собі.

16 Квітня 2025

Більше публікацій