збройний конфліктПублікації

Втікали від репресій: у Криму окупанти взяли у заручники айтішника, який віз родину у Грузію

Жителі Херсона потерпають від репресій росіян. Окупанти викрадають людей та утримують їх в місцевих тюрмах та СІЗО. Про такі місця утримання журналісти МІПЛ розповідали раніше. Також ми розповідали історію про закатованого до смерті Дениса Миронова, який помер у Криму. 

Нині ж історія про Івана Козлова, який хотів врятувати родину від «руського міра», відправивши її в Грузію, але сам став заручником росіян у Криму. Про це в коментарі МІПЛ розповіли дружина та мама Івана. 

У них двоє маленьких дітей. Після окупації Херсона російськими військами, жити в місті стало небезпечно.

«Я не могла пояснити дітям, чому ми сидимо весь час вдома і не виходимо на вулицю. Постійно за них переживала. Тоді вже починалися викрадення людей у місті», — говорить дружина Марія. 

21 квітня родина вирішила виїжджати з Херсона. Мама Івана пані Тамара говорить, що кликала сім’ю свого сина до себе, у Миколаївську область, але в напрямку підконтрольної Україні території їхати було небезпечно — там велися бої, можна було потрапити під обстріли разом з маленькими дітьми.

«Ми живемо на півночі Миколаївської області і хотіли, щоб вони приїхали до нас. Але в цьому напрямку все обстрілювалося», — пояснює Тамара Ільївна. 

Тоді від безвиході родина зважилася на ризикований крок — поїхали до окупованого Криму, звідти дружина Івана з дітьми планувала летіти в Грузію. 

«Ми скористалися порадою наших знайомих, які так само виїжджали з приватним перевізником через Крим. Вони всі доїхали», — говорить Марія. 

Ще на самому в’їзді в Крим, на КПП в Армянську, чоловіків відправляють на посилений допит. Разом з ними перевіряють речі, які вони везуть. Так само допитували й Івана. Марія в цей час сиділа в автобусі з дітьми і чекала на чоловіка. Про що його питали росіяни в Криму, вона не знає. 

«Він мені подзвонив і сказав підійти на контрольний пункт забрати речі. Сказав, що мені все пояснять. Але жодних пояснень я не отримала. Росіяни сказали лише: «Їдьте за своїм маршрутом, чоловік вас наздожене». Я з дітьми поїхала, але, звичайно, чоловіка ніхто не відпустив», — каже Марія. 

Іван працює в IT-сфері. У Криму він був з власним ноутбуком. Його вилучили під час допиту. Так само як і електронну книгу. За кілька днів після затримання Івана, в їх херсонську квартиру прийшли росіяни з обшуками. Зі стаціонарного комп’ютера дістали та забрали жорсткі диски. 

Пані Тамара говорить, що Іван — не військовий і в територіальній обороні не був. Про місце перебування сина жінка просила дізнатися знайомих у Криму, однак, каже, всі бояться. 

«Їх там налякали, що за співпрацю з Україною дають 15 років тюрми, тому ніхто не погоджується бодай піти спитати, чи там він, чи ні», — в розпачі говорить Тамара Ільївна. 

Головна мета Марії та Тамари — дізнатися, де знаходиться Іван, на якій підставі його затримали, як можна його звільнити.

____________________________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button