Send Lette
Інші воєнні злочини

З окупованої Нової Каховки мешканці передали МІПЛ докази воєнних злочинів

Нова Каховка у Херсонській області окупована російською армією. Вже за кілька годин від початку нападу російські війська увійшли у місто, захопили Каховську ГЕС, зняли всі українські прапори.

Місцеві жителі розповідають про велике скупчення воєнної техніки, зокрема, в житлових районах, поблизу будинків. Діє комендантська година, населенню заборонено пересуватися деякими вулицями, наближатися до Дніпра.

Сергій, який залишив місто, але має там родичів, розповідає МІПЛ: “Окупанти вже видають “перепустки” зі своєю печаткою. На ній написано: “военная комендатура Новая Каховка” і зображення двуглавой курки. Я так розумію, ці печатки були зроблені ще до вторгнення і мали розповсюджуватися по всім містах, бо у Каховці їх нема де виготовляти”.

“У комунального підприємства “муніципальна охорона” незаконно конфіскувала весь транспорт. “З рашистами співпрацюють вже дві приватні охоронні фірми”, – говорить Сергій. – поліція, СБУ і прокуратура евакуювалися”.

Місцевий житель говорить, що найстрашніше – це вбивства цивільного населення.

“У перший день росіяни розстріляли аварійну машину водоканалу – загинув водій, головний інженер з важким пораненням. Два дні не могли у росіян забрати тіло, – говорить він. – В інший день вранці пенсіонер їхав з дачі, був одягнутий у камуфляжні штани – його розстріляли. Відомо про розстріл мікроавтобуса з цивільними, легкового авто з родиною – всі загинули”.

 

 

Сергій має на увазі родину патрульного поліцейського з Херсона Олега Федька, яка 24 лютого на власному авто намагалась переїхати дамбу. Його, дружину, невістку з двома дітьми розстріляли.

Місцеві жителі передали МІПЛ відео на підтвердження злочинів РФ у Новій Каховці. На ньому зафіксований розстріляний автомобіль пенсіонера Сергія Ворони, вбитого окупантами.

Вже завтра в Новій Каховці, за словами місцевих, може зникнути мобільний зв’язок. Про це попереджають окупанти.

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Примушують “любити” РФ. Як ворог катує українців і чи вдасться довести, що Росія вчиняє в Україні злочин проти людяності

МІПЛ розпитала Марію Квіцінську, експертку ОМСТ з Європи та Центральної Азії, як організована робота їх організації в Україні, про перспективи постраждалих отримати матеріальну компенсацію від Росії та чим відрізняються кейси катувань під час російсько-українській війні від кейсів у решті держав, де працює ОМСТ.

13 Березня 2024

Інші воєнні злочини
Ставка генерала Лапіна: окупація Чернігівщини очима місцевої жительки

Олена Ковальова завідує Будинком культури в Терехівці. Саме там в окупованому селі жив російський генерал-полковник Олександр Лапін, на той час — командувач військами Центрального військового округу РФ. МІПЛ відвідала Терехівку, аби дізнатися, що там сталося і задокументувати воєнні злочини армійців РФ.

29 Січня 2024

Інші воєнні злочини
Понад 130 українців: правозахисники назвали кількість постраждалих, яких окупанти катували у Куп’янському райвідділі поліції

За пів року окупації Куп’янська через катівню, яку росіяни облаштували в місцевому ІТТ, пройшли щонайменше 130 людей. Про це йдеться у новому звіті Центру прав людини ZMINA, який ґрунтується на опитуваннях 30 потерпілих і свідків.

18 Січня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Військовий зник на полі бою. Ось 10 кроків, які варто зробити, аби розпочати пошук армійця 

В умовах бойових дій часом трапляється так, що військовослужбовець зникає безвісти. Для старту пошуку родинам необхідно дотримуватися чіткого алгоритму дій. Пропонуємо 10 ключових кроків.

28 Березня 2024

Війна і правосуддя
Вироки лютого: катування на Херсонщині, обстріл Тростянецької лікарні та пограбування на Чернігівщині

МІПЛ продовжує відстежувати вироки щодо воєнних злочинів та аналізувати з експертами їхні особливості і правову якість. Упродовж лютого у реєстрі судових рішень з’явилося ще три вироки за статтею 438 КК України щодо порушень законів і звичаїв ведення війни. Усі судові процеси були заочними

26 Березня 2024

Війна і правосуддя
Воєнні злочини, лист до Путіна та бойовики “ЛДНР”: 27 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

25 Березня 2024

Більше публікацій