Війна і правосуддя

Засідання в апеляції щодо ексуповноваженого представника Путіна у Криму знову не відбулося

Призначене на 4 серпня засідання у Київському апеляційному суді щодо колишнього уповноваженого представника Володимира Путіна в окупованому Криму, громадянина РФ Олега Белавенцева знову не відбулося. 

Нагадаємо, що у березні 2019 року Святошинський районний суд Києва “заочно” засудив Белавенцева до 13 років позбавлення волі за статтями про планування, підготовку, розв’язування та ведення агресивної війни; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та державну зраду. Після чого адвокат обвинуваченого подав апеляційну скаргу.

У пресслужбі суду пояснили, що засідання не відбулося у зв’язку з тим, що на той самий час у судді, що розглядає цю справу, було заплановане інше засідання.Крім того, сталася технічна помилка і засідання було призначене на 9:30, а не на 15:30, як було вказано на сайті. 

Як повідомили у суді, наступне засідання по справі призначили на 25 жовтня на 15:30.

Таким чином розгляд апеляційної скарги не починають вже кілька років. Окрім об’єктивних причин, ми вважаємо, що суд не вчабає справу пріоритетною та важливою, саме тому засідання щодо Белавенцева призначили одночасно з іншим засіданням.

Попри те, що розгляд апеляційної скарги захисника Белавенцева постійно відкладається, вирок суду першої інстанції є дуже важливим у контексті притягнення російських високопосадовців до кримінальної відповідальності за агресію проти України.

Ще ні один вирок проти громадянина Росії, який є наближеним до керівництва РФ, не вступив у законну силу. Підтвердження “заочного” вироку суду першої інстанції щодо Белавенцева може стати початком відповідної практики в українських судах.

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button