Send Lette
Насильницькі зникнення

У Каховці затримали двох братів. Їх утримують в окупованому Сімферополі

У місто Каховка Херсонської області військові РФ зайшли 24 лютого. Від початку березня вони викрадають та незаконно утримують в полоні мешканців міста. До підвалів та приміщень Каховського відділу поліції та адмінбудівель сусідніх міст потрапляють люди з активною проукраїнською позицією, посадовці, яких намагаються схилити до співпраці через їхній значний вплив на суспільну думку, та люди, що мають зв’язки із ЗСУ чи військовий досвід.

22 липня військові РФ забрали з власного будинку 46-річного мешканця Каховки Валерія Панчука. Чоловік – пенсіонер МВС, до повномасштабного вторгнення Росії інспектував кінологічну службу Херсонського УВС. Ще раніше – брав участь у миротворчій місії ООН в колишній Югославії. Валерій мешкав сам, тож рідні не відразу дізнались про його викрадення. Лише згодом помітили, що в його квартирі розкидані речі, було схоже, що там відбувся обшук. Те, що Валерія затримали, остаточно стало зрозуміло 28 липня, коли представники окупантів полонили і його рідного брата Юрія.

Панчук Юрій та Валерій

«Хтось із працівників чи керівництва підприємства «Каховський водоканал» спеціально викликав Юрія на зустріч, знаючи, що там на нього чатують російські військові. Юрія вивезли мікроавтобусом, вірогідно, марки «Фольксваген», чорного кольору із намальованою літерою «Z». Перехожі бачили, як двоє, цивільний і військовий в російській формі, обшукували припарковану на вулиці машину Юрія», – розповідає Олександр Панчук, рідний брат Валерія та Юрія.

Олександр впевнений, що Юрія забрали з метою вплинути саме на Валерія, якого в полоні не вдавалось «розговорити».

Читайте також: Чекаєш Україну — потрапляєш під арешт: росіяни масово викрадають цивільних на Херсонщині 

Олександр Панчук розповідає, що і в нього, і у брата-кінолога військові РФ влаштовували обшуки під час окупації Херсонщини. Тоді п’ятеро чоловіків у військовій формі РФ шукали зброю. Причини обшуків заявляють різні – від крадіжок і до тероризму. Але нікого не затримували.

«Коли ж пізніше солдати прийшли з обшуком до Юрія, то сказали, що знайшли коробку з 20 кілограмами тротилу. Вибухівку у вже порожню квартиру, думаю, привезли раніше, аби зняти якесь кіно, сюжет для російських пропагандистів. Я помітив, що тоді в телеграм-каналах окупантів пройшла новина, ніби ФСБ накрило групу осіб, які займались диверсійними справами на території Херсонщини з метою зірвати якісь заходи росіян. Я не знаю, скільки людей вони мають на увазі, коли говорять про «групу», – додає Олександр Панчук.

Він дізнався, що спочатку братів утримували в приміщенні поліцейського відділку в Новій Каховці, згодом перевезли до міста Берислав. Там людей кидають в ізолятор тимчасового тримання за приміщенням поліцейського відділку. 

У Бериславі братів катували електричним струмом. Про це свідчив інший чоловік, якому вдалось звільнитися.

«Він розповідав про побиття братів через грілку, наповненою водою. Так роблять, щоб зламати ребра, але на тілі не лишити візуальних ознак та синців. Я чув, що в Бериславі полоненим дають їжу раз на день. У камері сидять по 16 чоловіків, вони мають одне відро на всіх. Спілкуватись між собою забороняють. Кажуть: «Хто буде розмовляти – виведем на двір і розстріляємо». Мій знайомий, якого теж утримали в Бериславі, говорив, що через постійні катування та побиття він взагалі не пам’ятає перші три дні полону. Коли його під’єднували до струму, він одразу вирубався. Чоловіка катували чеченці, які казали, що ФСБ їм до одного місця. Він сидів у камері один, але цілодобово із мішком на голові», – говорить Олександр.

Одного з братів – Валерія – російські військові раз привозили додому помитися і поголитися. Це бачили сусіди.

Олександру вдалося довідатись, що зараз братів перевезли до Сімферополя в окупований Крим. Валерія та Юрія нібито звинувачують у тероризмі.

Росіяни повідомили, що при затриманні вилучили 10 кг тротилу

21 вересня російське новинне агентство повідомило, що 21 вересня (тобто за місяць після реального затримання) був затриманий Валерій Панчук. Росіяни його звинуватили у «спробі здійснити підрив двох опор високовольтної ЛЕП, яка живить електрикою Херсонську та Запорізьку області, а також Республіку Крим».

—————

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
“Через побиття люди “вскривались”. Росіяни відпустили з полону херсонця, якого в СІЗО заразили гепатитом

У вересні 2022-го Юрію Корнелюку виповнилося 60 років. Свій ювілей херсонець зустрів у російському полоні: затримання на російському блокпосту через необережні слова обернулося ув'язненням в ізоляторах Херсона, Сімферополя і Чонгара.

6 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
526 цивільних, викрадених окупантами на Херсонщині, лишаються у російській неволі — інфографіка

Від початку свого заснування Медійна ініціатива за права людини документує випадки викрадення цивільного населення на тимчасово окупованих територіях України. Росія та її проксі вчиняють ці злочини з 2014 року. Під час повномасштабного вторгнення їх стало в рази більше.

4 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
МІПЛ дізналась, де росіяни тримають чотирьох з п’яти викрадених під час окупації Київщини мешканців Прибірська

Прибірськ — невелике село на Київщині, неподалік Чорнобиля. У лютому 2022-го росіяни захопили його разом із сусідніми Ораним і Хочевою, а за місяць викрали п’ятьох місцевих хлопців, які намагалися знайти зв’язок в окупації та повідомити рідним, що живі. Відтоді вони перебувають у російській неволі.

29 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Майже 80 російських воєнних злочинців засуджено за катування українців — прокурор Бєлоусов    

МІПЛ розпитала Юрія Бєлоусова, який очолює Департамент війни ОГП, про те, навіщо судити тих, кого немає на лаві підсудних, про невиправдані очікування суспільства від МКС і чому він проти змін законодавства, які б дозволили судам враховувати свідчення, задокументовані правозахисниками.

13 Листопада 2024

Військовополонені
Бій, про який мовчать: як у Павлівці зникли безвісти більше ста військовослужбовців

Марину, Яну, Наталю та Світлану об'єднує спільна історія: два роки тому вони востаннє розмовляли зі своїми рідними — військовослужбовцями, які зникли безвісти у боях за Павлівку Донецької області. Це сталося наприкінці жовтня — початку листопада. Така ж доля у тому місці спіткала понад сотню українських армійців. Об'єднавшись у спільноту, їхні родини шукають рідних, виходять на акції підтримки зниклих безвісти і полонених, зустрічаються з цього приводу з владою.

12 Листопада 2024

Cards
Олександр Моголенець

Олександр Моголенець Дата зникнення: 19 березня 2022 року Місце зникнення: с. Мезенівка, Сумська область   Олександр Моголенець […]

11 Листопада 2024

Більше публікацій