Send Lette

Місія

Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) — це медійна команда, яка змінює зовнішню і внутрішню політику задля інтеграції України у вільний світ.

Основні напрямки діяльності МІПЛ:

  • Розслідування воєнних злочинів, вчинених у зв’язку з російською агресією в Україні. Зокрема насильницьких зникнень, депортацій дітей і взяття їх у заручники, неналежного утримання військовополонених, а також відстеження судових процесів щодо війни і дослідження квазіправової системи на окупованій Росією частині території України. 
  • Аналітика практик, які впроваджують військові Російської Федерації, на основі якої готуємо рекомендації для уряду України, міжнародної спільноти і громадськості задля досягнення справедливості.
  • Адвокація змін у політиках урядів і суспільних практиках щодо забезпечення і дотримання прав і свобод людини.

Тематика розслідувань:

  • Військовополонені: аналіз ситуації, ведення непублічних списків утримуваних, підтримка родин, привернення уваги медіа, українського уряду та міжнародної спільноти до проблеми.
  • Насильницькі зникнення: моніторинг публічної інформації для пошуку відповідних кейсів, інформаційна підтримка та адвокація кейсів із залученням родин зниклих у міжнародних правозахисних органах.
  • Війна і правосуддя: аналіз та привернення уваги до ключових процесів в українських судах та проблем досудового слідства щодо війни, залучення журналістів до активнішого висвітлення цієї теми. 
  • Квазіправова система: аналіз створених Росією квазіорганів на тимчасово окупованих територіях України на прикладі окремих політично мотивованих кейсів, включаючи аналіз порушення прав учасників так званих судів. 
  • Інші воєнні злочини: моніторинг злочинів російської армії на території України, ведення списків постраждалих, встановлення ймовірних виконавців, співпраця з національними та правоохоронними органами для розслідування злочинів.

Історія започаткування МІПЛ

Організацію заснували у вересні 2016 року журналістки Марія Томак і Ольга Решетилова. Відразу після створення організації основною діяльністю МІПЛ були журналістські розслідування порушень прав людини з подальшим адвокаційним супроводом справ. Наразі МІПЛ поєднує моніторинг і документування порушень прав людини у зв’язку зі збройною агресією РФ, виствітлення, розслідування окремих епізодів, аналіз зібраних даних та адвокаційні активності. Для команди важливо не лише говорити про проблеми порушень прав людини в окупації та зоні бойових дій, а передусім впливати на їх вирішення та спонукати належну реакцію на них як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Ми у соцмережах