Тетяна Катриченко

Координаторка напрямів
test

Навчалась в Інституті журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, працювала у журналі «Главред» та на телеканалі «СТБ», співпрацювала з виданнями «День» та «Українська правда». Нині є політичним оглядачем журналу «Фокус».

З 2015 року займається висвітленням теми незаконно затриманих громадян України на території АР Крим і Донбасу. Починала з журналістських матеріалів, згодом долучилась до організації адвокаційних кампаній зі сприяння звільненню незаконно затриманих. Авторка звітів «Військовополонені та цивільні заручники Донбасу: у пошуках ефективного механізму звільнення» та «Жіноче обличчя заручників Донбасу».

З лютого 2020 року є членом міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних із визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

З липня 2020 року як експертка співпрацює з Програмою USAID «Права людини в дії».

Статті автора
Військовополонені
Група Вагнера. Поза відповідальністю

Катування та позасудові страти українських військовополонених, напади на цивільних та утримання важливих інфраструктурних об'єктів на території України. МІПЛ зібрала факти діяльності Групи Вагнера після повномасштабного вторгнення РФ.

16 Жовтня 2023

Розслідування
Воєнний злочин в Оленівці: реконструкція подій масового вбивства полонених азовців

Рік тому, в ніч із 28 на 29 липня, у Волноваській виправній колонії № 120, відомій як Оленівська, пролунало кілька вибухів. У бараці, в якому перебували 193 полонених азовці, почалася пожежа. Тоді загинули близько 50 військових, ще понад 70 отримали важкі травми. Медійна ініціатива за права людини веде власне розслідування злочину. Цього разу детально відтворюємо події 28—29 липня 2022 року.

26 Липня 2023

Квазіправова система
Судять за “тероризм”: хто з азовців на лаві підсудних і чому процес позбавлений юридичної логіки

У російському Ростові-на-Дону відбулося перше засідання у справі про “причетність до терористичної організації” та “участі в акціях з повалення російської влади в Донецькій області”. Судять 24 громадян України. Всі вони діючі або колишні військовослужбовці полку “Азов” Національної гвардії України.

16 Червня 2023

Військовополонені
Нікчемні вироки. Підконтрольні Росії “суди” Донецька і Луганська засудили трьох українських військових

Так звані суди в окупованому Донецьку та Луганську засудили до ув'язнення Максима Буткевича, Віктора Похозея і Владислава Шеля. Стверджують, що ті скоїли воєні злочини у Маріуполі та Сєвєродонецьку.

10 Березня 2023

Розслідування
Оленівські злочини: хронологія, свідчення та імена причетних

Історія створення та функціювання найрезонанснішого місця утримання цивільних і військовополонених – Оленівської колонії – з перших вуст. […]

1 Грудня 2022

Ми у соцмережах