Send Lette
Насильницькі зникнення

З військового шпиталю — у російський СІЗО: у Гостомелі росіяни викрали поранену жінку та її чоловіка 

Подружжя Людмила Шевченко та Ігор Стеблевський постраждали від російської окупації Гостомеля двічі. Спочатку Людмила потрапила під обстріл. Жінка отримала серйозні поранення ніг. Російські військові забрали її у військовий шпиталь. Разом з дружиною туди поїхав і її чоловік Ігор. Та з шпиталю вони не повернулися.

Нині відомо, що Ігор перебуває в полоні у російському СІЗО, а про місце перебування Людмили досі невідомо нічого. 

МІПЛ розповідає, що відомо про зникнення подружжя з Гостомеля.  

«Вони майже місяць жили в Гостомелі під окупацією. Їжі було небагато. Люди періодично виходили з квартир та біля будинку готували собі їжу», — розповідає сестра Людмили Олена Шевченко. 

22 березня зранку Людмила пішла разом з іншими жінками з її будинку готувати борщ. Тоді в їх двір прилетів снаряд і їй осколками поранило ноги. Ще одна жінка загинула, дехто з сусідів отримав поранення.  

«Сестра була у свідомості, поводилася спокійно, але поранення були серйозні», — говорить Олена.  

За словами очевидців, тоді в Гостомелі знаходилися військові, яких місцеві ідентифікували як «морпіхи». 

«Ці морпіхи казали, що в нас наказ мирних людей не чіпати. І вели себе більш менш нормально. Подеколи говорили, що вся ця війна не має сенсу і таке інше. Але попереджали, що скоро має бути ротація, прийдуть інші, і потрібно бути обережними. Вони радили залишати двері в квартиру відкритими, написати на будинку «люди». Бо, як вони казали, «були прецеденти», — розповіла сусідка Людмили. 

Люди, які були поруч з Людмилою після поранення, попросили російських військових надати їй та ще одній жінці медичну допомогу. Жінок поклали на ковдри та повезли до військового шпиталю. Де саме він був, місцеві не знають. Говорять лише, що він міг бути «десь у лісі». Ігор поїхав разом з дружиною.

«Що там відбувалося в тому госпіталі, невідомо, але після того вони перестали виходити на зв’язок», — говорить Олена Шевченко. 

Лише, коли Олені вдалося поспілкуватися зі звільненими з незаконного ув’язнення українцями, вона з’ясувала, що Ігоря Стеблевського росіяни утримують в одному зі своїх слідчих ізоляторів у Брянській області.   

«Де знаходиться Людмила, він не знає. Її могли вивезти в госпіталь у білорусь», — каже пані Олена. 

У співпраці з МІПЛ Олена оформила подання до Всесвітньої організації проти тортур. Вона сподівається встановити точне місце знаходження Людмили та досягти повернення Ігоря.

_______________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Насильницькі зникнення
В Україні завдяки ДНК опізнали тіла ще трьох українців, вбитих в Росії

Сергій Дєдовський із Чернігівщини, Андрій Пащенко та Сергій Шевцов із Київщини — цивільні, яких у 2022 року викрали і вивезли в Росію. Живими звіти вони не повернулися. Їхню особу встановили завдяки ДНК-експертизі.

7 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
«Для мене це справа честі». Як потерпіла у справі про тортури бореться за справедливість

Олена Ягупова із Запорізької області в окупації пережила тортури, трудове рабство та сексуальне насилля. Справу, де вона є потерпілою, слухає Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя. Яна Заневського — сина колишнього охоронця Януковича та силовика ФСБ — обвинувачують у вчиненні воєнного злочину заочно. 

22 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Більше публікацій