Send Lette
Інші воєнні злочини

Їжа на варті, вода – зі снігу: пацієнти маріупольської лікарні №4 залишилися без умов для життя

У розбитій російською армією «Маріупольській міській лікарні №4 ім.І.К. Мацука» по вулиці Пашковського, 4, що на Лівому березі Маріуполя, досі залишаються пацієнти та персонал. Там немає води, їжі, опалення та світла. Для проведення операцій у лікарні вмикали генератор, таким чином пацієнти могли підзарядити телефони. Наразі пального для генератора залишилося критично мало. Про це МІПЛ повідомила мешканка Маріуполя Тетяна.

Її 64-річна мама потрапила до цієї лікарні через підозру на інсульт: у жінки настільки сильно паморочилося у голові, що вона не могла підвестися з ліжка. Підозра не підтвердилася, але й причину поганого самопочуття лікарі не встигли з’ясувати – почалася війна. Її 66-річний чоловік та донька сестра Тетяни позмінно наглядали за хворою. Нещодавно родині вдалося вийти на зв’язок.

«У хірургічному корпусі є пошкодження і вікон немає. Моя мама лежить і не встає. Вона лежить на другому поверсі під вікном. Коли іде обстріл, вони накривають її подушками та ковдрами і виходять у коридор. А вона лежить і тремтить. У палаті +4 градуси. Це при тому, що там ні води, ні їжі. Це жах, що там відбувається», розповіла МІПЛ Тетяна.

Зараз лікарі не виходять за продуктами, як раніше, продовжує Тетяна, бо магазини навколо пограбовані:

«Зараз люди не виходять з лікарні. Я знаю, що вони готували їжу на ватрі, і збирали сніг для технічних потреб. Але зараз і снігу немає. Від обстрілу хоч сховатися можна, а якщо немає води… Дуже страшно».

За її словами, Лівобережний район, у якому розташована лікарня, відрізаний від міста. Близько 10 днів туди не постачають продукти харчування. Вона припускає, що лівобережний район вже окупувала російська армія. Щоб підтвердити інформацію вона зверталася до міськради, проте відповіді не отримала.

У Маріуполі 80-90% пошкоджених будівель. Станом на 13.03 було 2358 загиблих серед мирного населення – це ті, кого знайшли на вулиці, і ще невідома кількість знаходиться під завалами. Про це у інтерв’ю Forbes 16 березня повідомив заступник голови міста Сергій Орлов. За його словами, єдиний вихід це «дати можливість нам завезти гуманітарну допомогу, та вивезти всіх, хто хоче виїхати».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій