Send Lette
Без категорії

Розгляд справи Ягідного завершено. Суддя у нарадчій кімнаті

П’ятнадцятьох військових РФ обвинувачують у воєнному злочині (порушення законів і звичаїв війни, стаття 438 КК України). За даними слідства, у 2022 році вони окупували село Ягідне на Чернігівщині, примусово зігнали цивільних та утримували в підвалі місцевої школи. Майже місяць аж до звільнення села там у задусі й тісноті утримували 368 людей. Прокуратура наполягає, що школа була штабом окупантів, а людей вони використали як живий щит. Справу розглядають in absentia. Двадцять сьомого лютого відбулись дебати. 

На початку засідання прокурор Сергій Крупко клопотав про долучення до справи повідомлення про підозру Семену Соловову (позивний “Кльон”), якого підозрюють у тому, що віддав злочинний наказ про жорстоке поводження з цивільними у Ягідному. Журналістки “Суспільного” понад рік шукали його за розповідями людей із Ягідного і врешті 23 листопада 2023 року презентували фільм-розслідування. Чоловіком із позивним “Кльон” виявився Семен Олександрович Соловов.

Адвокат сторони захисту Микола Кашуба заперечив, аргументуючи, що спочатку прокурор мав клопотати про зміну порядку дослідження доказів, тому обговорення про залучення клопотання на стадії судових дебатів вважає неприйнятним. Адвокат Ігор Савицький підтримав свого колегу. Зрештою суд ухвалив відмовити клопотанню прокурора та перейшов до дебатів. Тобто можливу вину командира в цій справі не розглядатимуть.

Судові дебати тривали годину: спочатку виступив прокурор Сергій Крупко, потім контраргументи навів адвокат чотирнадцяти обвинувачених Микола Кашуба та адвокат одного обвинуваченого Ігор Савицький. Також учасники скористалися правом реплік. Більше про дебати та судовий процес загалом у справі Ягідного читайте згодом на сайті МІПЛ. 

Сторони у справі передбачають, що вирок суд оголосить приблизно за два тижні. 

Надія Чучвага, журналістка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Аналітика
Правозахисники довели, що Росія катує українських військових так само, як це робив СРСР 

Медійна ініціатива за права людини презентувала новий аналітичний звіт, який порівнює методи катувань, що їх сучасна РФ застосовує до українських військовополонених, із практиками радянської доби. Автори звіту довели не лише спадковість використання певних практик тортур, але й політичних мотивів їх застосування. 

29 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Били, душили, погрожували розстрілом: у Голій Пристані окупанти катували працівника мерії

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

27 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Більше публікацій