Send Lette
Без категорії

Розгляд справи Ягідного завершено. Суддя у нарадчій кімнаті

П’ятнадцятьох військових РФ обвинувачують у воєнному злочині (порушення законів і звичаїв війни, стаття 438 КК України). За даними слідства, у 2022 році вони окупували село Ягідне на Чернігівщині, примусово зігнали цивільних та утримували в підвалі місцевої школи. Майже місяць аж до звільнення села там у задусі й тісноті утримували 368 людей. Прокуратура наполягає, що школа була штабом окупантів, а людей вони використали як живий щит. Справу розглядають in absentia. Двадцять сьомого лютого відбулись дебати. 

На початку засідання прокурор Сергій Крупко клопотав про долучення до справи повідомлення про підозру Семену Соловову (позивний “Кльон”), якого підозрюють у тому, що віддав злочинний наказ про жорстоке поводження з цивільними у Ягідному. Журналістки “Суспільного” понад рік шукали його за розповідями людей із Ягідного і врешті 23 листопада 2023 року презентували фільм-розслідування. Чоловіком із позивним “Кльон” виявився Семен Олександрович Соловов.

Адвокат сторони захисту Микола Кашуба заперечив, аргументуючи, що спочатку прокурор мав клопотати про зміну порядку дослідження доказів, тому обговорення про залучення клопотання на стадії судових дебатів вважає неприйнятним. Адвокат Ігор Савицький підтримав свого колегу. Зрештою суд ухвалив відмовити клопотанню прокурора та перейшов до дебатів. Тобто можливу вину командира в цій справі не розглядатимуть.

Судові дебати тривали годину: спочатку виступив прокурор Сергій Крупко, потім контраргументи навів адвокат чотирнадцяти обвинувачених Микола Кашуба та адвокат одного обвинуваченого Ігор Савицький. Також учасники скористалися правом реплік. Більше про дебати та судовий процес загалом у справі Ягідного читайте згодом на сайті МІПЛ. 

Сторони у справі передбачають, що вирок суд оголосить приблизно за два тижні. 

Надія Чучвага, журналістка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Більше публікацій