Send Lette
Військовополонені

16 зниклих моряків: МІПЛ і їхні родини шукають військових ВМС

Медійна ініціатива за права людини зустрілася з родинами 16 українських моряків, які зникли безвісті навесні минулого року. Тоді внаслідок ракетної атаки росіян загинули два українські військові катери. Першим на дно пішов патрульний катер “Слов’янськ”. Це сталося 3 березня 2022 року в районі Кінбурнської коси, з 19 членів екіпажу врятували вісьмох, 11 вважаються зниклими безвісти. Другим — десантно-штурмовий катер “Станіслав”, який 7 травня 2022 року під час боїв за острів Зміїний також зазнав ракетного удару. На його борту перебувало вісім членів екіпажу. Евакуювали трьох, п’ятеро вважаються зниклими безвісті.

Фото Віктор Ковальчук/МІПЛ

Рідні переконані, що моряки живі і перебувають у російському полоні, оскільки ані тіл, ані їхніх рештків не виявлено. Однак українські і російські державні органи, до яких вони зверталися, жодної офіційної інформації про долю моряків не надають.

“Ми до дрібниць знаємо, що, де і як сталося, — заявила на зустрічі з МІПЛ Тетяна Шерішоріна, мама моряка Нікіти Шерішоріна. — Але всі ці відомості ми маємо лише завдяки нашій наполегливості. Ми впевнені, що наші рідні живі і перебувають у полоні”.

Разом із Медійною ініціативою за права людини рідні розробляють шляхи пошуку зниклих моряків, планують заходи, які допоможуть отримати від Росії відомості про місце утримання моряків і їхній фізичний стан.

“Ми не маємо ні до кого претензій, але й мовчати більше не хочемо. Ми — дружини, матері зниклих безвісти моряків — просто хочемо знайти своїх чоловіків, синів, повернути їх додому!” — говорить Олеся Ауліна, дружина зниклого безвісти командира патрульного катера “Слов’янськ” Дамира Ауліна.

Фото Віктор Ковальчук/МІПЛ

Аби систематизувати процес пошуку, родини моряків вирішили створити громадську організацію “Об’єднані морем”. У такий спосіб, переконані вони, спілкування з держорганами вийде на якісно новий рівень і їм буде легше добитися потрібної інформації.

Зі свого боку МІПЛ готує матеріал про долю зниклих безвісті моряків і найближчим часом опублікує його на своєму сайті mipl.org.ua

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Українці в полоні: експертна підтримка держави та родин полонених”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Військовополонені
Доказів жодних не потрібно, просто чотири літери — Азов: у Ростові засудили військовополонених

У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону оголосили вирок 24 діючим та колишнім азовцям. Вони отримали від 13 до 23 років ув'язнення, для всіх чоловіків — колонія суворого режиму. Одинадцятьох судили заочно, один помер у СІЗО.

26 Березня 2025

Військовополонені
Українських полонених змушують співати гімн РФ і просити вибачення у росіян

В Росії намагаються зламати дух полонених українців і змусити їх узяти російське громадянство. Їм пропонують хорошу роботу, нове житло, обіцяють привезти родину з України. Тих, хто відмовився від обміну і взяв російське громадянство, вербують на службу у батальйоні імені Богдана Хмельницького.

6 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій