Send Lette
Насильницькі зникнення

526 цивільних, викрадених окупантами на Херсонщині, лишаються у російській неволі — інфографіка

Від початку свого заснування Медійна ініціатива за права людини документує випадки викрадення цивільного населення на тимчасово окупованих територіях України. Росія та її проксі вчиняють ці злочини з 2014 року. Під час повномасштабного вторгнення їх стало в рази більше. 

Перші викрадення і незаконні утримання українців у російських місцях несвободи тривали по кілька днів. Однак з 2015-го час перебування під вартою різко зріс. Наразі документатори МІПЛ встановили понад 100 осіб, яких Росія викрала ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну і яких досі утримує у неволі.

Тих, кого росіяни викрали після 24 лютого 2022 року, значно більше. На 4 листопада 2024-го МІПЛ ідентифікувала щонайменше 1932 таких українців. Серед них люди різної статі та віку. Декого тримають за ґратами від початку окупації, тобто вже понад два з половиною роки. 

Так, у неволі залишаються щонайменше 288 людей, викрадених під час окупації Київської, Чернігівської та Сумської областей. Ці території деокуповано ще на початку квітня 2022 року, проте росіяни все ще утримують 228 мешканців Київщини, 25 — Чернігівщини та 35 — Сумщини. 

Найбільшу кількість викрадених цивільних МІПЛ ідентифікувала у Херсонській області — щонайменше 526, з них 204 тих, кого викрали в самому Херсоні. 

Більше про кількість викрадених цивільних українців і де саме це сталося, дивіться в інфографіці МІПЛ.

В інфографіці наведено дані про тих цивільних, яких ідентифікували документатори і документаторки МІПЛ. Викрадених і незаконно утримуваних у неволі українців значно більше. 

Після викрадення цивільних можуть певний час утримувати у місцях несвободи на окупованих територіях України, однак загальна практика росіян полягає у тому, аби якнайбільше людей депортувати в РФ. Майже у всіх російських тюрмах та ізоляторах до українців застосовують тортури. Згодом проти свавільно затриманих цивільних розпочинають незаконні судові процеси за сфабрикованими справами. Вся ця система злочинів — незаконне затримання, викрадення, утримання, катування, депортація, незаконне переміщення і сфабриковані судові процеси, — має ознаки злочину проти людяності.

Головне зображення: селище Архангельське на Херсонщині після деокупації. Автор: Віктор Ковальчук

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій