Send Lette
Аналітика

864 випадки свавільного затримання громадян України: ООН оприлюднила доповідь про злочини Росії проти цивільних

Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 864 випадки свавільного затримання громадян України Російською Федерацією. 94 із них стосуються жінок, 7 хлопчиків. Такі дані наводять у новій доповіді ООН про затримання цивільних осіб у контексті збройного нападу Російської Федерації на Україну.

Доповідь охоплює період з 24 лютого 2022 року до 23 травня 2023 року і ґрунтується на результатах роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Документ акцентує увагу на свавільних затриманнях, катуваннях, жорстокому поводженні, стратах без судового розгляду цивільних осіб та інших порушеннях міжнародного права. 

Зокрема, у доповіді є інформація, що багато людей затримали під час так званої “фільтрації”, яку здійснювала Російська Федерація на окупованій території. За даними ООН, російські збройні сили утримували цивільних від кількох днів до кількох тижнів або місяців, часто у непередбачених для цього місцях, без жодного зв’язку з зовнішнім світом.

У 26% випадків Російська Федерація перевозила утримуваних осіб в інші місця на окупованій території або депортувала їх до Російської Федерації, що суперечить міжнародному гуманітарному праву. Більше того, часто російські збройні сили та окупаційні органи не визнавали, що утримують громадян України та не надавали інформації про людину ані родичам, ані її адвокатам. “Ця практика особливо сильно вплинула на родичів і друзів утримуваних осіб, які відчайдушно шукали інформацію”, йдеться в доповіді ООН. 

За даними, задокументованими Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, понад 91% цивільних, яких утримувала Росія, піддавали побиттю і знущанням, зокрема сексуальному насильству.

Росіяни це робили, аби примусити жертв зізнатися в наданні допомоги українським Збройним силам, змусити людей співпрацювати з окупаційними органами або налякати тих, кого вважали прихильними до України. “У багатьох місцях умови утримання були настільки жахливими, що, відповідно до міжнародного права, їх теж можна вважати тортурами”, зазначають у звіті.

В ООН серйозно стурбовані стратою Росією 77 цивільних під час їхнього безпідставного утримання під вартою та подальшою смертю одного затриманого чоловіка через катування, нелюдські умови утримання та відмову йому в 

медичній допомозі.

У доповіді підкреслено, що український уряд співпрацює з ООН, натомість Російська Федерація відмовляє ООН в доступі до затриманих. Наголошується на необхідності дотримання міжнародного права, міжнародного гуманітарного права та необхідності комплексного розслідування затримань цивільних. У доповіді також наводять рекомендації щодо захисту прав на свободу та особисту недоторканність, а також забезпечення ефективних засобів правового захисту для жертв.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Аналітика
Путін наслідує Сталіна: як Росія використовує радянські методи знищення українців

Катування електрострумом, примусове заучування російського гімну і вироки за “тероризм” українським військовополоненим — усе це не просто воєнні злочини, а частина цілеспрямованого переслідування Росією українців. МІПЛ презентувала аналітичний звіт “Знищення української ідентичності як державна політика СРСР і Росії”.

7 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій