Send Lette
Аналітика

864 випадки свавільного затримання громадян України: ООН оприлюднила доповідь про злочини Росії проти цивільних

Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 864 випадки свавільного затримання громадян України Російською Федерацією. 94 із них стосуються жінок, 7 хлопчиків. Такі дані наводять у новій доповіді ООН про затримання цивільних осіб у контексті збройного нападу Російської Федерації на Україну.

Доповідь охоплює період з 24 лютого 2022 року до 23 травня 2023 року і ґрунтується на результатах роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Документ акцентує увагу на свавільних затриманнях, катуваннях, жорстокому поводженні, стратах без судового розгляду цивільних осіб та інших порушеннях міжнародного права. 

Зокрема, у доповіді є інформація, що багато людей затримали під час так званої “фільтрації”, яку здійснювала Російська Федерація на окупованій території. За даними ООН, російські збройні сили утримували цивільних від кількох днів до кількох тижнів або місяців, часто у непередбачених для цього місцях, без жодного зв’язку з зовнішнім світом.

У 26% випадків Російська Федерація перевозила утримуваних осіб в інші місця на окупованій території або депортувала їх до Російської Федерації, що суперечить міжнародному гуманітарному праву. Більше того, часто російські збройні сили та окупаційні органи не визнавали, що утримують громадян України та не надавали інформації про людину ані родичам, ані її адвокатам. “Ця практика особливо сильно вплинула на родичів і друзів утримуваних осіб, які відчайдушно шукали інформацію”, йдеться в доповіді ООН. 

За даними, задокументованими Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, понад 91% цивільних, яких утримувала Росія, піддавали побиттю і знущанням, зокрема сексуальному насильству.

Росіяни це робили, аби примусити жертв зізнатися в наданні допомоги українським Збройним силам, змусити людей співпрацювати з окупаційними органами або налякати тих, кого вважали прихильними до України. “У багатьох місцях умови утримання були настільки жахливими, що, відповідно до міжнародного права, їх теж можна вважати тортурами”, зазначають у звіті.

В ООН серйозно стурбовані стратою Росією 77 цивільних під час їхнього безпідставного утримання під вартою та подальшою смертю одного затриманого чоловіка через катування, нелюдські умови утримання та відмову йому в 

медичній допомозі.

У доповіді підкреслено, що український уряд співпрацює з ООН, натомість Російська Федерація відмовляє ООН в доступі до затриманих. Наголошується на необхідності дотримання міжнародного права, міжнародного гуманітарного права та необхідності комплексного розслідування затримань цивільних. У доповіді також наводять рекомендації щодо захисту прав на свободу та особисту недоторканність, а також забезпечення ефективних засобів правового захисту для жертв.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Аналітика
Місія врятувати: що відбувається у російському полоні і як запобігти загибелі в ньому українських військових

Упродовж щонайменше п’яти останніх років Медійна ініціатива за права людини документує свідчення військових про російський полон. Ми фіксуємо випадки не лише знущань, але й загибелі військовополонених через побиття, тортури, тяжкі хвороби і ненадання їм медичної допомоги у місцях утримання. Ці дані стали базою для нової аналітики.

21 Лютого 2024

Аналітика
Російські війська цілеспрямовано використовують систему охорони здоров’я для контролю над цивільним населенням на окупованих територіях України — нове дослідження

Дані свідчать про те, що російська влада систематично намагається атакувати систему охорони здоров'я України, щоб зміцнити свій контроль над цивільним населенням на тимчасово окупованих територіях України,

12 Грудня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій