Send Lette
Cards

Сергій Лейбак

Сергій Лейбак

Дата викрадення: 19 березня 2022 року

Місце викрадення: Кінбурнська коса, Миколаївська область

 

35-річного Сергій Лейбака росіяни взяли в полон після того, як після початку повномасштабного вторгнення окупували його рідну Кінбурнську косу — заповідне місце на півдні України. До повномасштабної війни Сергій мешкав у селі Покровське із дружиною Христиною та двома дітьми. Працював інспектором з охорони природи у національному парку “Білобережжя Святослава”. 19 березня 2022 року, коли Сергій перебував на роботі, тоді до нього прийшли росіяни. Дружина припускає — окупантів могли зацікавити пікапи, якими пересувались чоловіки, адже машини підходили для перевезення військових вантажів.

Після зникнення чоловіка Христина не мала жодної інформації про те, чи живий він та де перебуває. Їй із малими дітьми довелося самотужки тікати з-під російської окупації на крихітному човнику у шторм по морю.

Щодня Христина переглядала сотні світлин полонених, які знаходила в мережі, аби побачити серед них знайоме обличчя. Лише у вересні 2022 року жінці вдалося знайти фото викраденого чоловіка. “Сергій мав жахливий вигляд, мав синці на обличчі, травмовану руку синього кольору, якою тримав табличку зі своїм прізвищем”, — пригадує Христина. Вона відшукала людей, які бачили Сергія у СІЗО в Криму. Згодом дізналась, що Лейбака перевели до слідчого ізолятора у Таганрозі. А згодом звільнений за обміном військовий розповів Христині, що до 16-го лютого 2023 року був разом з її чоловіком в СІЗО російського міста Ряжськ, Рязанської області. За словами армійця, цивільних полонених там тримають разом із військовими. Камери переповнені, заручників погано годують та часто катують. Крім того, до українських бранців не мають доступу ні адвокати, ні представники Міжнародного комітета Червоного Хреста.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
У другій половині березня Росія затримала і засудила 44 українців

Щонайменше 12 українців затримали на окупованих територіях у другій половині березня. Щонайменше 32 засуджено на окупованих територіях і в Росії. 

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Росія блокує повернення викрадених цивільних із Київщини: бранці сидять без зв’язку і суду

З сотень українських цивільних бранців із територій, які росіяни коротко окуповували у 2022 році, жодного досі не судили. Звинувачення, яке їм закидають, навіть немає в російському кримінальному кодексі. Вони не отримують листів і передач, до них не приходять адвокати. Про місце їхнього утримання рідні дізнаються лише від звільнених через обмін військовополонених.

4 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Більше публікацій