Send Lette
Адвокація

Решетилова: “Державна політики Росії щодо переслідування цивільних українців і встановлення окупаційної влади носить ознаки щонайменше злочину проти людяності”

Голова Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова розпочала адвокаційний візит до США.

Перший захід відбувся в американській столиці Вашингтоні, де МІПЛ і Офіс Генерального прокурора України провели міжсекторальну дискусію “Вкрадені життя: викриття воєнних злочинів Росії проти цивільного населення в Україні”. Захід відбувся за ініціативи Посольства України у Вашингтоні, National Endowment for Democracy і за підтримки Center for European Policy Analysis. Його учасниками стали дипломатичні місії, аналітичні центри і ключові інституції США, відповідальні за розслідування міжнародних злочинів, розробку політичних та юридичних механізмів притягнення винних до відповідальності, а також за підтримку громадянського суспільства в Україні.

Ольга Решетилова подякувала гостям за підтримку правосуддя щодо війни в Україні: “Ваша підтримка життєво важлива для нас. Адже ми говоримо не лише про майбутню відповідальність для злочинців, якої хочемо досягти ми говоримо про злочини, що тривають просто зараз, і про те, як запобігти подальшим звірствам Росії проти українців”.

Решетилова представила попередній звіт МІПЛ щодо внесених у базу даних iDoc фактів про переслідування цивільних на території північних областей України, які були окуповані в перші місяці повномасштабного вторгнення Росії.

“Спочатку ми окремо розслідували свавільні затримання на окупованих територіях, окремо фільтраційні табори, окремо місця утримання і катування, — зазначила голова МІПЛ. — Але згодом ми зрозуміли, що всі ці окремі злочини є частиною єдиної державної політики Росії щодо переслідування цивільних людей і встановлення окупаційної влади.

Це носить ознаки щонайменше злочину проти людяності, адже його системність очевидна. Не можна організувати систематичні захоплення, вивезення, утримання в тюрмах тисяч людей без відома найвищого військово-політичного керівництва.

Щоб побудувати повноцінне розслідування, ми почали документувати та реєструвати дані в системі iDoc згідно з елементами злочину проти людяності. Коаліція “Україна. Пʼята ранку”, членом якої є МІПЛ, обрала цю базу даних як найоптимальнішу для збереження та систематизації даних. Завдяки цьому ми можемо акумулювати не лише зібрані нами матеріали, а й інформацію колег”.

Під час заходу Решетилова також продемонструвала створену МІПЛ онлайнмапу місць, де Росія утримує викрадених українців. Нараз на ній позначено понад 120 локацій. У всіх цих місцях українців утримують у неналежних умовах, їх весь час катують.

Станом на грудень 2023 року МІПЛ ідентифікувала 1355 цивільних українців, яких незаконно утримує Росія. Однак їхня кількість може бути в рази більшою. Встановити точну цифру наразі неможливо, позаяк РФ не допускає до українців міжнародних спостерігачів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Адвокація
Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

22 Листопада 2024

Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій