Send Lette
Cards

Володимир Андросович

Володимир Андросович

Дата зникнення: 12 квітня 2022 року

Місце зникнення: м. Маріуполь, Донецька область

 

Володимиру Андросовичу із села Улянівка Миколаївської області 62 роки виповнилося вже в російському полоні. Чоловік працював водієм шкільного автобуса. На початку повномасштабного вторгнення йому зателефонував директор школи та попросив вивезти біженців із міста Баштанка. Коли Володимир приїхав, то отримав нове завдання — везти мобілізованих бійців у Маріуполь, за який уже точилися запеклі бої.

Після того як чоловік потрапив у місто, росіяни замкнули кільце. Вибратися з оточення він не зміг. Разом із іншими водіями чекав на гуманітарний коридор. За словами його доньки Людмили, батько хотів не лише сам виїхати, прагнув вивезти в автобусі цивільних, які залишились у Маріуполі під російськими обстрілами.

Водії знайшли прихисток на заводі ім. Ілліча, який росіяни також накривали вогнем. Володимир намагався повсякчас бути на зв’язку з родиною. Донька Людмила розповідає, що 4 квітня 2022 року батько зателефонував востаннє.

Із відео пропагандистських каналів родина дізналася, що Володимир Андросович потрапив у полон. У середині квітня на російському телебаченні вийшло інтерв’ю: Андросович із кількома водіями розповідають про те, як опинилися в Маріуполі. Людмила бачила й інші пропагандистські відео з батьком. “На останньому, де він знятий, дуже боляче на нього дивитися — він дуже схуд. До цих подій важив 90 кілограмів”, — каже донька.

За час полону сім’я не отримала від Володимира жодного дзвінка чи листа. Знають лишень, що навесні 2022 року він був в Оленівці на Донеччині. У травні того ж року його вивезли в невідомому напрямку.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій