Send Lette
Без категорії

Розгляд справи Ягідного завершено. Суддя у нарадчій кімнаті

П’ятнадцятьох військових РФ обвинувачують у воєнному злочині (порушення законів і звичаїв війни, стаття 438 КК України). За даними слідства, у 2022 році вони окупували село Ягідне на Чернігівщині, примусово зігнали цивільних та утримували в підвалі місцевої школи. Майже місяць аж до звільнення села там у задусі й тісноті утримували 368 людей. Прокуратура наполягає, що школа була штабом окупантів, а людей вони використали як живий щит. Справу розглядають in absentia. Двадцять сьомого лютого відбулись дебати. 

На початку засідання прокурор Сергій Крупко клопотав про долучення до справи повідомлення про підозру Семену Соловову (позивний “Кльон”), якого підозрюють у тому, що віддав злочинний наказ про жорстоке поводження з цивільними у Ягідному. Журналістки “Суспільного” понад рік шукали його за розповідями людей із Ягідного і врешті 23 листопада 2023 року презентували фільм-розслідування. Чоловіком із позивним “Кльон” виявився Семен Олександрович Соловов.

Адвокат сторони захисту Микола Кашуба заперечив, аргументуючи, що спочатку прокурор мав клопотати про зміну порядку дослідження доказів, тому обговорення про залучення клопотання на стадії судових дебатів вважає неприйнятним. Адвокат Ігор Савицький підтримав свого колегу. Зрештою суд ухвалив відмовити клопотанню прокурора та перейшов до дебатів. Тобто можливу вину командира в цій справі не розглядатимуть.

Судові дебати тривали годину: спочатку виступив прокурор Сергій Крупко, потім контраргументи навів адвокат чотирнадцяти обвинувачених Микола Кашуба та адвокат одного обвинуваченого Ігор Савицький. Також учасники скористалися правом реплік. Більше про дебати та судовий процес загалом у справі Ягідного читайте згодом на сайті МІПЛ. 

Сторони у справі передбачають, що вирок суд оголосить приблизно за два тижні. 

Надія Чучвага, журналістка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій