Send Lette
Війна і правосуддя

Апеляційний суд не змінив вирок російському військовому про довічне ув’язнення

Даніїл Коблік командир батальйону 74-ї окремої мотострілецької бригади ЗС РФ із позивним “Магніт”. У 2022 році батальйон окупував село Лукашівка на Чернігівщині. Слідство встановило, що Коблік разом із іншими росіянами вбив українського військового, а також викрав трьох місцевих і неповнолітнього хлопця. 

Першого травня Чернігівський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу адвокатки на вирок суду першої інстанції за обвинуваченням Даніїла Кобліка у порушенні законів та звичаїв війни. Слідство встановило, що він брав участь у трьох епізодах: вбивство українського військового, якого російські армійці взяли в полон, викрадення й катування трьох місцевих і неповнолітнього. Чернігівський районний суд заочно засудив Кобліка до довічного позбавлення волі за сукупністю кримінальних правопорушень. Захист обвинуваченого в суді представляє адвокатка від Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На початку апеляційного розгляду суддя запитав у адвокатки, чи живий наразі Коблік. Адвокатка відповіла, що не володіє такою інформацією. Під час апеляційного розгляду вона наполягала, що суспільний резонанс справи не є підставою для засудження Кобліка до найвищої міри покарання. Сторона захисту вважає, що злочин вчинила інша людина, справу якої виділили в інше кримінальне провадження, а також, що сторона обвинувачення не встановила ієрархічність командування. Тож адвокатка прохала зменшити покарання до 15 років ув’язнення. 

Натомість прокурор наполягав, що зібрані та досліджені докази в суді підтверджують вину Кобліка та прохав залишити вирок без зміни.

Після дебатів колегія суддів провела у нарадчій кімнаті 10 хвилин, після чого суд ухвалив рішення залишити апеляційну скаргу без задоволення, а вирок суду без зміни.

Надія Чучвага, журналістка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Спецоперація “Синиця”, блогер в ЄС та робота на ФСБ з “Укроборонпрому”: 73 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

15 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Cards
Олексій Кравець

Олексій Кравець Дата зникнення: 22 січня 2023 року Місце зникнення: с. Софіївка, Херсонська область   Олексій Кравець […]

25 Листопада 2024

Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Більше публікацій