Send Lette
Cards

Дмитро Богаєвський 

Дмитро Богаєвський

Дата зникнення: 17 березня 2022 року

Місце зникнення: Глібівка, Київська область

 

Дмитро Богаєвський — підприємець із Глібівки, що на Київщині. Коли почалося повномасштабне вторгнення РФ, він залишився вдома та наглядав за місцевим котеджним містечком. 16 березня окупанти незаконно обшукали ці будинки, а 17-го викрали Дмитра нібито за “протидію СВО”. Крім нього, росіяни забрали Олександра Чиркова, який мешкав поряд. Кілька днів поспіль Тетяна й Ігор Богаєвські намагалися дізнатися в росіян, де їхній син, і передати бодай теплі шкарпетки та ліки, адже Дмитро страждає на алергію й астму. Проте окупанти не повідомили, де Богаєвський, а під час деокупації втекли, забравши із собою й українців, яких незаконно утримували. Ігор і Тетяна шукали сина по всіх навколишніх селах і містечках, але марно. Вони знаходили тільки інших полонених, яких окупанти кинули в підвалах, а про Дмитра не було ні звістки. Лише згодом звільнені з полону цивільні та військові розповіли батькам Богаєвського, що спершу росіяни незаконно тримали його в Брянському СІЗО, а тоді перевезли до Тульського. Там росіяни жахливо годують українців, змушують співати гімн РФ і навіть виводять нібито на розстріл. Унаслідок поганих умов утримання Дмитро дуже схуд. «Я б ніколи не подумав, що він був повнотілим», — розповів Тетяні Богаєвській один зі звільнених полонених.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини зниклих безвісти десантників закликають Коордштаб до пропорційності під час обміну полоненими

Родини полонених та зниклих безвісти десантників просять зробити обміни полоненими пропорційними. Про це під час пресконференції “Завжди перші”, організованої Медійною ініціативою за права людини, сказала Тетяна Гойдик, координаторка родин полонених і зниклих безвісти 95-ї ОДШБр.

11 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Суд над росіянками, які викрали херсонських дітей у Москву — та ще 90 справ в українських судах

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

11 Квітня 2025

Військовополонені
“Мамо, буду за десять днів”: що сталося з українським десантником Пасічником

Останній раз Людмила Пасічник бачила сина на екрані телефону — він усміхався, але в очах було щось тривожне. "Ти так дивишся, наче востаннє телефонуєш", — сказала вона тоді. За кілька днів Олександр зник. І вже понад два роки Людмила щодня живе між вірою і страхом, збираючи по крихтах свідчення про сина. Олександр Пасічник — один із тисяч українських військових, яких шукають родини. Історія його матері — це історія безмежної любові, впертості й болю, що не стихає.

11 Квітня 2025

Більше публікацій