Send Lette
Cards

Богдан Щерба

Богдан Щерба

Дата зникнення:  26 лютого 2022 року

Місце зникнення: с. Луб’янка, Київська область

Слюсаря-механіка Богдана Щербу, що працював на цегельному заводі в селі Луб’янка Київської області, росіяни викрали 26 лютого 2022 року. Це був третій день повномасштабного вторгнення, російські війська сунули на столицю та щільно обстрілювали все довкола. Богдан разом із дружиною, дітьми, її братом та родиною друга саме облаштовували підвал для ночівлі. Пообіді чоловік, друг родини і брат дружини поїхали в бік села Озера, щоб забрати родичку, але на зв’язок більше не вийшли. 

— За кілька годин мій батько вирішив поїхати тим же шляхом, але вже велосипедом, — розповідає Ольга, дружина Богдана. — Проте одну з вулиць перегородили російські військові і не пустили тата. Зі слів звільнених заручників я дізналася, що машину Богдана зупинили і обшукали. У бардачку увагу росіян привернула рація, яку робітники цегельного заводу, на якому працювали Богдан і мій брат, використовували для зв’язку. Чоловіків викрали.

Із власних джерел Ольга дізналась, що всіх трьох утримували в холодильних камерах аеропорту Гостомель. Там чоловіків допитували та знімали на відео для пропагандистських каналів, де представляли “голодними українськими солдатами, які здались у полон росіянам”. 7 березня 2022 року їх вивезли з аеропорту, а 13-го доставили на територію наметового містечка неподалік міста Курськ, після чого перевели у СІЗО № 1 у цьому ж місті. Усіх трьох утримували в різних камерах. За деякий час рідним стало відомо, що хлопців перевезли у виправну колонію селища Малая Локня Курської області. У листопаді 2022 року в одному з телеграм-каналів, що займається пошуком людей, Ольга прочитала, що її чоловіка утримують в СІЗО Таганрогу. А вже влітку 2023 та взимку 2024-го отримала інформацію, що Богдана знову перевели в СІЗО Курська. Наразі точне місце утримання та стан здоров’я чоловіка, якого більше трьох років тримають в неволі, залишається невідомим.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій