Send Lette
Cards

Олександр Чирков 

Олександр Чирков 

Дата зникнення: 17 березня 2022 року

Місце зникнення: Глібівка, Київська область

 

Олександр Чирков — директор бюро ритуальних послуг із Глібівки, що на Київщині. Після початку повномасштабного вторгнення РФ він із родиною опинився в окупації. 16 березня додому до Чиркових вдерлись озброєні окупанти й оглянули зброю, а наступного дня інші росіяни знову незаконно обшукали дім, забрали зброю, колекцію ножів і викрали Олександра разом із сусідом Дмитром Богаєвським. Пізніше дружина Чиркова Тетяна дізналася, що спершу чоловіка вивезли до літейного цеху заводу Viknaland у Димері. Там росіяни змушували полонених підписувати якісь папери, а Дмитра й Олександра назвали навідником і стрільцем, адже Чирков удома мав зброю.

Згодом окупанти тримали Чиркова в неробочих холодильних приміщеннях у Гостомелі, а звідти через Білорусь вивезли до СІЗО Новозибкова Брянської області, де була жорстока «прийомка»: росіяни били українців кийками. Пізніше загарбники утримували Олександра в СІЗО тимчасово окупованого Севастополя та колонії-поселення в Кам’янськ-Шахтинському Ростовської області, а щонайменше до листопада 2023 року Чирков перебував у Курському СІЗО. Українці, яких звільнили із цих місць утримання, розповіли рідним Олександра про жахливе харчування, тортури й ідеологічний тиск.

«У Курську могли розбудити вночі — разом із матрацами пробіжка по коридорам, тобто ти постійно повинен бути напоготові, що щось може трапитися. Зранку змушували співати гімн Росії», — переповідає Тетяна Чиркова їхні слова.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
У Лондоні за участі міністра Дауті і посла Залужного заслухали українців, які постраждали від воєнних злочинів Росії

У столиці Сполученого Королівства відбулася зустріч британських парламентарів та дипломатичної спільноти з українцями, які постраждали від воєнних злочинів Росії. На заході, ініційованому посольством Великої Британії в Україні та Агентством Великої Британії з міжнародного розвитку, виступили Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, та двоє потерпілих.

30 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Ні медіа, ні потерпілі не розуміють, як працює судова система, — Решетилова на конференції USAID

Голова Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова та Андрій Яковлєв, експерт МІПЛ з Міжнародного гуманітарного права, взяли участь у другій щорічній конференції “Правосуддя в національних судах у справах про воєнні злочини”. Захід, присвячений невідворотності покарання воєнних злочинців, відбувся у Києві у рамках програми USAID “Справедливість для всіх”.

29 Жовтня 2024

Насильницькі зникнення
МІПЛ дізналась, де росіяни тримають чотирьох з п’яти викрадених під час окупації Київщини мешканців Прибірська

Прибірськ — невелике село на Київщині, неподалік Чорнобиля. У лютому 2022-го росіяни захопили його разом із сусідніми Ораним і Хочевою, а за місяць викрали п’ятьох місцевих хлопців, які намагалися знайти зв’язок в окупації та повідомити рідним, що живі. Відтоді вони перебувають у російській неволі.

29 Жовтня 2024

Більше публікацій