Send Lette
Cards

Роман Кісіль

Роман Кісіль

Дата зникнення: 26 лютого 2022 року

Місце зникнення: с. Озера, Київська область

 

32-річного Романа Кісіля, жителя села Луб’янка, що на Київщині, понад два роки утримують на території Росії. Чоловіка затримали 26 лютого 2022 року, коли він із двома друзями їхав у сусіднє село Озера. Бранців доставили у приміщення захопленого аеропорту в Гостомелі, де утримували разом із військовополоненими і цивільними українцями.

— У березні в аеропорт приїздили російські пропагандисти, — говорить подруга Романа. — Вони знімали полонених і ми побачили Романа. Він лежав на підлозі серед інших бранців, а на обличчі мав великий синець.

Романа Кісіля та його друзів перевезли у СІЗО Курська, а потім — у виправну колонію. У 2023-му чоловіків розділили, Романа тримали у колонії в Тульській області, а потім перевезли у колонію в республіці Мордовія.

— Ми говорили з обміняним колишнім військовополоненим, співкамерником Романа, — розповідає його подруга. — Він розповів, що полонених у цій колонії жорстоко б’ють. Часто приносять величезні стоси паперів і змушують підписуватись, але закривають від українців основну частину документу. Бранці припускають, що вони проходять як свідки по якихось справах, але не мають уявлення, що це за справи.

Колишній військовополонений також розповів, що Роман має пригнічений стан і дуже переживає за свою родину.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ.

16 Липня 2025

Більше публікацій