Send Lette
Адвокація

Нацполіція змінює процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти

Національна поліція України впроваджує зміни в процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти. Про це повідомив Ігор Калантай, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, на конференції до Міжнародного дня прав людини, організованій МІПЛ та МКЗБ. 

Новий підхід має знизити навантаження на слідчих у прифронтових регіонах, підвищити якість розслідувань і спростити комунікацію Нацполу з родинами зниклих безвісти.

Раніше всі провадження щодо осіб, зниклих безвісти у зонах бойових дій, передавалися у регіони, де фіксували зникнення. Це призводило до значного навантаження слідчих, особливо в областях, де тривають активні бойові дії. Крім того, розслідування уповільнювали логістичні труднощі і час, необхідні для передачі матеріалів між регіонами. Це ускладнювало взаємодію родин зниклих безвісти зі слідчими — часто процедура пошуку відповідального, якому передали справу, тривала місяцями.

Ігор Калантай (крайній праворуч), начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції, був спікером на конференції до Міжнародного дня прав людини. Фото: Віктор Ковальчук

З грудня 2024 року за ініціативи Національної поліції розпочався процес припинення обов’язкової передачі таких справ за територіальною підслідністю. Відтак розслідування здійснюватимуть у регіонах, де відповідні дані були внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР), тобто там, де подана заява про зникнення безвісти. Це дозволить швидше розпочинати слідчі дії, уникнути можливої втрати матеріалів через обстріли в зонах бойових дій, а також забезпечить родини постраждалих більш оперативним доступом до слідчих.

Ігор Калантай підкреслив, що новий підхід не лише зменшить навантаження на слідчих у прифронтових регіонах, але й дозволить ефективніше використовувати ресурси слідчих у тих областях, де немає активних бойових дій.

“Це також дозволить ефективніше здійснювати контроль і розслідування за цими фактами, а родинам не потрібно буде витрачати місяці на те, щоб знайти нових слідчих, яким справи передають за територіальною підслідністю”, — наголосив він.

Начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції зазначив, що впровадження змін очікується найближчим часом.

1 Коментар
  • Тобто, поліція, сидячи, наприклад, в Київський області,буде розслідувати зникнення безвісті за особливих обставин в Сумській області (чи в Донецькій, чи в Запорізькій…)😳?!?!
    Це називається: “Нам із погрібу видніше!”🤦

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У Будапешті відкрилася виставка про українських цивільних, незаконно утримуваних Росією

У столиці Угорщини відкрилася виставка “Цивільні в неволі: Історії незаконних затримань”, організована Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) у партнерстві з Державним самоврядуванням українців в Угорщині (ДСУУ). Вона присвячена одній з маловідомих гуманітарних проблем російської війни проти України — насильницьким зникненням та незаконному утриманню в тюрьмах РФ українських цивільних з окупованих територій. 

28 Березня 2025

Адвокація
Британський музикант випустив трек, основою якого стала історія полону Максима Буткевича

Call Me Maks (“Називай мене Макс”) — це перший реліз рамках кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення тисяч українських військовополонених та цивільних, які перебувають у російській неволі.

28 Березня 2025

Адвокація
100 тисяч за поранення: як військовому отримати додаткові виплати

Додаткова винагорода — це виплата, яка є доповненням до основного грошового забезпечення військовослужбовця. Зокрема, на винагороду у розмірі 100 тисяч гривень можуть розраховувати військові, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане з захистом батьківщини. Однак є випадки, коли виплату не нараховують, а деякі поранені захисники навіть не знають про таку можливість. Розповідаємо, чому можуть не виплачувати кошти, які документи необхідно подати, аби оформити виплату, та від чого залежить її розмір. 

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Російські окупанти перетворили 20-річного студента з Мелітополя на “зрадника батьківщини”

Щоб вижити в окупованому Мелітополі Владислав Відлацький був вимушений отримати російський паспорт. У подальшому це дозволило окупантам порушити проти нього справу саме за статтею 275 Кримінального кодексу Росії, тобто за “державну зраду”. Його також звинуватили за 205 статтею, вона стосується тероризму.

31 Березня 2025

Більше публікацій