Send Lette
Cards

Сергій Шевчук

Дата зникнення: 18 березня 2022 року

Місце зникнення: с. Краснопілля, Сумська область

Сергій Шевчук мешкав у Краснопіллі на Сумщині, що поблизу кордону з РФ. Там він і зустрів повномасштабне вторгнення Росії в Україну. 18 березня 2022 року чоловік вирушив до Новоолександрівки, розташованої неподалік, аби навідати бабусю після того, як це село обстріляли росіяни. Зв’язок із Шевчуком зник, а коли сестра таки дотелефонувалася до нього, слухавку взяв незнайомець. Російською мовою той відповів, що зараз “гуляє”. Згодом російські військові, які стояли на блокпосту неподалік, заявили матері Сергія Наталії, що її сина вивезли в Росії, оскільки “він офіцер”. Утім, наголошує жінка, Шевчук звільнився з армії ще до повномасштабного вторгнення РФ, на момент викрадення був цивільним. У квітні 2023-го МКЧХ і НІБ підтвердили Наталії, що сина незаконно утримують у Росії. В січні 2024 року один зі звільнених українських полонених розповів, що станом на грудень 2023-го Шевчук перебував у виправній колонії № 4 Новоолексіївки Бєлгородської області і що в нього серйозно погіршилося здоровʼя.

— У нього анорексія і проблеми з серцем на фоні незаконного утримання. Психічний стан погіршився через тортури. Сергій майже не пересувається, — переповідає Наталія слова колишнього військовополоненого.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Херсонського депутата Карамалікова судять за держзраду — в окупації він передав росіянам затриманого пілота

У Кривому Розі судять Іллю Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” За версією слідства, на початку окупації він видав Росгвардії російського пілота, якого затримали містяни. Це тягне на державну зраду. Карамаліков підтверджує, що відпустив військового, але доводить, що не через проросійські погляди. Йому загрожує 15 років або довічне ув’язнення. МІПЛ побувала на процесі.

18 Грудня 2024

Аналітика
Правозахисники покроково відтворили ланцюжок злочинів Росії на півночі України

МІПЛ презентувала масштабне дослідження, яке реконструює злочини росіян проти мирних жителів під час окупації північних регіонів України. Дослідження доводить, що переслідування цивільних — не поодинокі випадки жорстокості російських солдатів, а систематична, послідовна та цілеспрямована політика військового і політичного керівництва РФ.

17 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Розголошення держтаємниці, вивезення дітей у Крим та розстріл військовополоненого: нові судові засідання наступного тижня

В українських судах продовжують розглядати справи за звинуваченнями у воєнних злочинах і злочинах проти національної безпеки. Медійна ініціатива за права людини зібрала 96 найцікавіших справ, які слухатимуть наступного тижня. У цьому матеріалі розповідаємо про них, місце і час проведення судових засідань.

13 Грудня 2024

Більше публікацій