Send Lette
Війна і правосуддя

Перші засідання 2025 року: січневі анонси МІПЛ

У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

Дніпропетровщина

Херсонський депутат. Ілля Карамаліков — депутат Херсонської міської ради від Партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити”. За версією слідства, він передавав Росії дані щодо проукраїнських політиків, активістів і правоохоронців. Закликав посадовців регіону співпрацювати з окупантами, організовував розміщення військових РФ і допомагав їм ремонтувати техніку. Карамалікова взяли під варту. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 214/4857/22. Засідання призначено на 9 січня о 14:00 у Жовтневому районному суді Кривого Рогу.

Ще шість справ з Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: сільський староста з Харківщини, чиновниця при окупантах у “ДНР”, інженер обленерго, розголошення державної таємниці через месенджери, вербування Росією та мобілізація в “ДНР”.

Харківщина

Допомога росіянам. Михайло Чигринов — 38-річний мешканець Вовчанська. Слідство заявляє, що він із перших днів вторгнення допомагав росіянам пально-мастильними матеріалами, житлом і харчуванням, допомагав їм орієнтуватися на місцевості та показав дороги, відомі лише тутешнім, намагався придушити опір місцевих жителів. Він нібито “зливав” дані щодо людей, які допомагали ЗСУ, і організував чи брав участь у пограбуваннях низки українських підприємств та установ, розташованих на території Вовчанської громади. Прокуратура стверджує, що він організував розграбування військової частини Нацгвардії, складів “Вовчанського м’ясокомбінату”, приміщень цукрового заводу у селищі Білий Колодязь Чугуївського району. Чоловіка обвинувачують у посібництві державі-агресору. Справа № 953/1172/23. Засідання призначено на 8 січня о 12:00 у Київському районному суді.

Ще три справи з Харківщини — у таблиці МІПЛ: працівниця податкової, депутатка від “Слуги народу” та чергування на блокпостах росіян. 

Чернігівщина

Катування на Чернігівщині. Ермек Кубеков — військовий 90-ї танкової дивізії центрального військового округу ЗС РФ. Як зазначає слідство, 8 березня 2022 року він разом із іншими солдатами незаконно затримав трьох місцевих у селі Деснянка, погрожував їм зброєю. Затриманих кілька годин жорстоко катували, зокрема били металевою кувалдою, аби отримати інформацію про людей, які співпрацюють із ЗСУ. Справу слухають in absentia. Кубекова обвинувачують у вчиненні воєнного злочину. Справа № 748/2577/24. Засідання призначено на 8 січня о 10:00 у Чернігівському районному суді.

Ще чотири справи з Чернігівщини — у таблиці МІПЛ: чернігівський залізничник, викрадення цивільного, катування, розстріл братів і знущання над родиною в окупації. 

Донеччина

Провести окупантів на ТЕС. Андрій Чабан — пенсіонер МВС, очолював караул Бахмутського міжрайонного відділення поліції охорони на Вуглегірській ТЕС. За даними обвинувачення, у травні 2022 року він повідомив представнику РФ інформацію про розташування підрозділів ЗСУ та поліції. Також нібито допоміг підібрати будівлю для розміщення поліції “ДНР” у Світлодарську й погодився її очолити. Крім цього, стверджують слідчі, чоловік надіслав скриншот із Google-мапи, де позначив пости охорони Вуглегірській ТЕС. При цьому пообіцяв провести окупантів на станцію під виглядом охоронців. Чабана взяли під варту. На початку розслідування справу кваліфікували за статтею про держзраду, проте в суд передали за звинуваченням у сприянні терористичній організації, що передбачає менше покарання. Андрія Чабана обвинувачують у створенні терористичної організації. Справа № 229/2406/22. Засідання призначено на 9 січня о 15:30 у Дружківському міському суді.

Ще три справи з Донеччини — у таблиці МІПЛ: спроба самогубства під час затримання, передача інформації про понтонно-мостові переправі, фітнес-тренер із “ДНР”.

Київщина

Обстріл бронетанкового заводу. Михайло Антропов — український військовий. Його звинувачують у передачі в російський чат-бот інформації про розташування техніки й підрозділів ЗСУ. Нібито за його наведенням окупанти обстріляли бронетанковий завод у Києві. Чоловік провину не визнає. Його захист наполягає, що росіяни могли отримати інформацію про завод з сюжету телеканалу, який зробив репортаж про оборонне підприємство незадовго до обстрілу. Антропова обвинувачують у державній зраді. Справа № 753/14582/23. Засідання призначено на 8 січня о 13:00 у Дарницькому районному суді Києва.

Ще чотири справи з Київщини — у таблиці МІПЛ: вбивство цивільного, зґвалтування вагітної, дві справи про катування в Богданівці. 

Херсонщина

Старший матрос ЗСУ. Сергій Сердюк на момент повномасштабного вторгнення працював у Дар’ївській виправній колонії. Слідство каже, що після підпорядкування колонії росіянам Сердюк продовжив працювати під їхнім контролем. Нині він перебуває під вартою. На момент передачі справи до суду Сердюк служив у ЗСУ за мобілізацією у званні старшого матроса. Його обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 766/13037/24. Засідання призначено на 8 січня о 12:00 у Херсонському міському суді.

Ще сім справ з Херсонщини — у таблиці МІПЛ: очільниця “виборчої дільниці”, вивезення дітей у Крим, вихователька, коригування атак на Херсон, колонія, чиновниця при окупантах. 

Одещина

Пенсіонер СБУ. Геннадій Сємілєтов — пенсіонер СБУ з Херсона. За даними обвинувачення, він допомагав росіянам підбирати людей для роботи в окупаційній службі безпеки з-поміж колишніх колег. За його рекомендацією росіяни схиляли цих людей до співпраці. Сусіди підтвердили, що бачили, як до Сємілєтова приходили російські військові, а колишні колеги розповіли, що він пропонував працювати в окупаційних органах влади. У чоловіка вдома знайшли документи й звіти щодо підбору співробітників. Сємілєтов провину відкидає: доводить, що йому ніхто не пропонував вербувати людей, а до свого сусіда, який дав проти нього свідчення, приходив допомогти доглянути будинок й звертався щодо пошуку роботи. Чоловіка обвинувачують у посібництві державі-агресору. Справа № 521/12843/23. Засідання призначено на 7 січня о 15:30 у Малиновському районному суді Одеси.

Ще 10 справ з Одещини — у таблиці МІПЛ: передача координатів Таврійського напрямку, херсонька колонія, херсонська залізниця, чиновниця при окупантах, тюремник, повторний розгляд справи про “референдум”, передача даних українських правоохоронців, координати з Миколаївщини для росіян, “референдум”, працівниця одеської поліції. 

Миколаївщина

Книги про Путіна. Геннадій Таран — мешканець Миколаєва. Слідство каже, що через Telegram він поширював проросійські дописи з виправданням агресії РФ. Під час обшуку в нього вилучили книги “Проэкт Россия”, “Отец городов русских”, “Проэкт Россия. Выбор путина”, “Путин, путеводитель для неравнодушних”. З судових ухвал відомо, що слідство отримало дозвіл на вилучення медичної картки обвинуваченого для проведення судово-психіатричної експертизи. Його обвинувачують у виправдовуванні агресії РФ. Справа № 489/10109/24. Засідання призначено на 8 січня об 11:00 у Ленінському районному суді Миколаєва.

Ще дві справи з Миколаївщини — у таблиці МІПЛ: зйомка військкоматів для росіян і скриншоти розташування ЗСУ.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Аграрій із Куп’янська, який нібито торгував із Росією, каже про “погрози СБУ”. Репортаж із суду в Харкові про справу, яка триває два роки

Едуард Лебеденко з Куп`янська Харківської області. Він був директором приватного підприємства “Полесадсервіс”. Слідчі вважають, що під час окупації району він співпрацював із росіянами — отримав від них дозвіл на торгівлю та продавав продукцію в Росію. МІПЛ побувала на двох останніх засіданнях та розповідає про перебіг справи.

30 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Найкоротші судові анонси року: три справи на випадок робочого святкового тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни.

27 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
За всі обміни з полону повернули 505 морських піхотинців — Коордштаб

Водночас 1300 морпіхів, які боронили Маріуполь, досі перебувають у російському полоні. Ще близько 1000 вважаються зниклими безвісти. Про це заявили на пресконференції, присвяченій тисячі днів полону морських піхотинців. Її організовала МІПЛ спільно з асоціацією “Сила морської піхоти”.

8 Січня 2025

Насильницькі зникнення
В Україні завдяки ДНК опізнали тіла ще трьох українців, вбитих в Росії

Сергій Дєдовський із Чернігівщини, Андрій Пащенко та Сергій Шевцов із Київщини — цивільні, яких у 2022 року викрали і вивезли в Росію. Живими звіти вони не повернулися. Їхню особу встановили завдяки ДНК-експертизі.

7 Січня 2025

Військовополонені
1000 днів у полоні: що відбувається з морпіхами, які боронили Маріуполь

Наразі в російському полоні перебуває близько 1300 морпіхів, які боронили Маріуполь, ще понад 1000 вважаються зниклими безвісті. Тих, кого тримають у полоні, катують. Щонайменше 12 морських піхотинців померли в російських тюрмах, їхні тіла передали в Україну під час репатріації.

6 Січня 2025

Більше публікацій