Send Lette
Війна і правосуддя

Чернігівський апеляційний суд залишив без змін вирок російському військовому за пограбування ферми

Кирило Ішматов — командир взводу 55-ї мотострілецької бригади РФ. Двадцять дев’ятого листопада 2024 року він отримав вирок за пограбування ферми на Чернігівщині під час окупації. Захисник подав апеляцію, яку суд розглянув 6 лютого 2025 року.

Чернігівський районний суд заочно засудив Ішматова до 12 років позбавлення волі. Апеляцію подав адвокат Ішматова, Олег Костюк, призначений Центром вторинної безоплатної правової допомоги.

Шостого лютого Чернігівський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу на вирок Кирилу Ішматову. Суддя на початку засідання зазначила, що обвинуваченого повідомили про засідання через публікацію в газеті “Урядовий кур’єр”.

Засуджений російський військовий Кирило Ішматов. Фото: Чернігівська обласна прокуратура

Відповідно до матеріалів справи, 28 лютого 2022 року Ішматов разом із іншими російськими військовими увірвався на ферму “Лан” у селі Шестовиця Чернігівської області. Вони облаштували там штаб і перебували до 8 березня. Під час цього періоду Ішматов віддав незаконний наказ пограбувати господарство. Окупанти викрали запчастини від легкових автомобілів та вантажівок, пошкодили чотири трактори, екскаватор, три комбайни та іншу техніку. Загальна сума збитків склала 2 805 774,21 гривень. Те, що не вдалося вкрасти, окупанти знищили.

Оскаржуючи вирок, адвокат Ішматова стверджував: для доведення вини його підзахисного доказів недостатньо. Він зауважив відсутність правовстановлювальних документів на техніку і те, що довідка від кооперативу не підтверджує власника майна.

Крім того, адвокат зауважив, що свідчення щодо наказів Ішматова були суперечливими, оскільки свідки прямо чи опосередковано могли бути зацікавлені в ухваленні вироку, сподіваючись на компенсацію в майбутньому.

Пошкоджена фермерська техніка. Фото: Чернігівська обласна прокуратура

Прокурор Ярослав Помаз заперечував ці доводи, наголошуючи, що під час попереднього засідання надав достатньо доказів для підтвердження вини Ішматова.

Після виходу з нарадчої кімнати суд оголосив ухвалу. Вирок Чернігівського районного суду залишили без змін, апеляційну скаргу не задовольнили. Ухвалу можна оскаржити у Верховному суді. 

Ця публікація створена за підтримки проєкту “Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні”, що фінансується Урядом Японії та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Війна і правосуддя
“Куратор” благодійного фонду вивіз із країни сотні чоловіків — тепер його судять

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде понад 90. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

4 Липня 2025

Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Більше публікацій