Send Lette
Війна і правосуддя

Били прикладом і сміялись. У Макарівському суді допитали потерпілого у справі про катування російськими військовими

Олександр Борисов, Раян Мадяєв та Максим Суланйндзюга — російські військові 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-го загальновійськової армії збройних сил РФ. Їх обвинувачують у катуванні цивільного під час окупації Макарівської громади на Київщині.

Справу російських військових за обвинуваченням у катуванні Макарівський районний суд слухає заочно. Обвинуваченим призначено адвокатів із Центру вторинної безоплатної правової допомоги Олександра Радченка, Олександра Живага то Юрія Сікана. 

Злочини, у скоєнні яких обвинувачують російських військових, сталися під час перебування окупантів у селі Гавронщина Макарівської громади Бучанського району. Обвинувачення доводить, що з 5 по 12 березня 2022 року Олександр Борисов, Раян Мадяєв і Максим Суланйндзюга катували місцевого: били, погрожували вогнепальною зброєю, зв’язували мотузками, роздягали і закопували в холодний ґрунт, не даючи ані води, ані їжі. Усе це супроводжували погрозами та приниженнями. Потерпілому вдалося втекти, коли українські війська під час контрнаступу обстріляли російські позиції. 

Тридцять першого січня 2025 року відбувся вже третій допит потерпілого в суді. Прокурор надав йому фотографії для впізнання обвинувачених. Потерпілий чітко вказав на кожного з трьох підозрюваних, назвав їхні ідентифікаційні ознаки та описав їхню поведінку під час катувань. Один із обвинувачених, за його словами, бив його прикладом автомата по голові. Під час допиту потерпілий виглядав дуже нервово, його голос тремтів, він емоційно реагував на згадки про катування. 

Адвокат Олександр Радченко намагався уточнити:

— Що саме робив він?

— Бив прикладом по голові, — відповідав потерпілий. 

— Які характерні ознаки ви запам’ятали? — продовжив захисник.

— Постійно сміявся і називав хохлом, — сказав потерпілий, все ж не відповідаючи прямо на запитання про ознаки росіянина.

На цьому допит завершився. Наступне засідання суду призначили на 26 лютого. На ньому планують заслухати свідчення свідків.

Раніше МІПЛ у дослідженні Анатомія системного злочину: як Росія викрадає українців описала умови утримання цивільних на полі біля гольф-клубу Golfstream у селі Гавронщина — саме там утримували потерпілого в справі. 

Ця публікація створена за підтримки проєкту “Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні”, що фінансується Урядом Японії та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Головне зображення: російські окупанти. Джерело: Associated Press

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
“Куратор” благодійного фонду вивіз із країни сотні чоловіків — тепер його судять

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде понад 90. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

4 Липня 2025

Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Війна і правосуддя
Катівні, вбивства і зґвалтування як державна політика Росії: у травні українські суди винесли 8 нових вироків за воєнні злочини

Вироки демонструють зрушення у практиці розслідувань: суди все частіше доходять до тих, хто керував злочинами, а не лише виконував їх. Ці справи стають доказами системності злочинів Росії проти цивільного населення України.

23 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Більше публікацій