Send Lette
Війна і правосуддя

Били прикладом і сміялись. У Макарівському суді допитали потерпілого у справі про катування російськими військовими

Олександр Борисов, Раян Мадяєв та Максим Суланйндзюга — російські військові 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-го загальновійськової армії збройних сил РФ. Їх обвинувачують у катуванні цивільного під час окупації Макарівської громади на Київщині.

Справу російських військових за обвинуваченням у катуванні Макарівський районний суд слухає заочно. Обвинуваченим призначено адвокатів із Центру вторинної безоплатної правової допомоги Олександра Радченка, Олександра Живага то Юрія Сікана. 

Злочини, у скоєнні яких обвинувачують російських військових, сталися під час перебування окупантів у селі Гавронщина Макарівської громади Бучанського району. Обвинувачення доводить, що з 5 по 12 березня 2022 року Олександр Борисов, Раян Мадяєв і Максим Суланйндзюга катували місцевого: били, погрожували вогнепальною зброєю, зв’язували мотузками, роздягали і закопували в холодний ґрунт, не даючи ані води, ані їжі. Усе це супроводжували погрозами та приниженнями. Потерпілому вдалося втекти, коли українські війська під час контрнаступу обстріляли російські позиції. 

Тридцять першого січня 2025 року відбувся вже третій допит потерпілого в суді. Прокурор надав йому фотографії для впізнання обвинувачених. Потерпілий чітко вказав на кожного з трьох підозрюваних, назвав їхні ідентифікаційні ознаки та описав їхню поведінку під час катувань. Один із обвинувачених, за його словами, бив його прикладом автомата по голові. Під час допиту потерпілий виглядав дуже нервово, його голос тремтів, він емоційно реагував на згадки про катування. 

Адвокат Олександр Радченко намагався уточнити:

— Що саме робив він?

— Бив прикладом по голові, — відповідав потерпілий. 

— Які характерні ознаки ви запам’ятали? — продовжив захисник.

— Постійно сміявся і називав хохлом, — сказав потерпілий, все ж не відповідаючи прямо на запитання про ознаки росіянина.

На цьому допит завершився. Наступне засідання суду призначили на 26 лютого. На ньому планують заслухати свідчення свідків.

Раніше МІПЛ у дослідженні Анатомія системного злочину: як Росія викрадає українців описала умови утримання цивільних на полі біля гольф-клубу Golfstream у селі Гавронщина — саме там утримували потерпілого в справі. 

Ця публікація створена за підтримки проєкту “Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні”, що фінансується Урядом Японії та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Головне зображення: російські окупанти. Джерело: Associated Press

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Суд над жінкою, яка допомагала росіянам вивезти дітей до Криму. І ще 105 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

3 Травня 2025

Війна і правосуддя
У Харкові слухають справу про замах на голову ОВА Синєгубова. Обвинувачений заперечує українське громадянство

Олександра Голуба затримали в електричні 23 жовтня в 2024 році. Його підозрюють у кількох злочинах, вчинених у 2024-му. Тоді в березні він нібито застрелив командира мінометного взводу 125-ї бригади ТрО, у жовтні в Шевченківському районі Харкова підірвав двері будівлі МСЕК і згодом підпалив два авто військових неподалік.

30 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій