Send Lette
Насильницькі зникнення

Любов зруйнує ґрати. У Києві відбулася акція на підтримку незаконно утримуваних Росією цивільних українців

Акція відбулася на Контрактовій площі. Її ініціювала громадська організація “Цивільні в полоні”. На сьогодні вона об’єднує родини близько 350 цивільних заручників і зниклих безвісти з різних регіонів України. Це вже не перший захід на підтримку цивільних бранців. Нинішня акція відбулася під гаслом “Любов зруйнує ґрати” і зібрала близько 200 людей.

“Цивільні мають бути вдома”, “Поверніть цивільних заручників!”, “Відсутність механізму звільнення = повільна смерть”, “Не буває німих вуст. Бувають байдужі душі!”, “Не мовчить! Допоможіть врятувати!” — з такими гаслами рідні цивільних звертаються до громадськості і влади України.

“Сьогодні холодно, але нас гріє любов. Я бачу, як всі втомилися, як всім важко, але давайте не дамо цій біді зламати нашу віру. Давайте будемо сильними!”, — звернулася до присутніх засновниця громадської організації Карина Дячук. 

Багато хто з присутніх є постійним учасником подібних акцій. Серед них родина Володимира Андросовича, жителя Миколаївської області. Чоловік працював водієм шкільного автобуса. На початку повномасштабного вторгнення був відряджений для перевезення мобілізованих у Маріуполь. На той час за місто точилися запеклі бої. Після того як чоловік потрапив у місто, росіяни замкнули кільце. Вибратися з оточення Андросович не зміг. Разом із іншими водіями знайшов прихисток на заводі ім. Ілліча, який росіяни накривали вогнем. Водії чекали на гуманітарний коридор, сподівалися вивезти цивільних, які залишились у Маріуполі під російськими обстрілами. За словами доньки Володимира Людмили, батько намагався повсякчас бути на зв’язку з родиною. 4 квітня 2022 року він зателефонував востаннє. Пізніше з відео пропагандистських каналів родина дізналася, що чоловік потрапив у полон разом із оборонцями Маріуполя. З того часу його тримають у різних місцях неволі. Зараз Володимиру Андросовичу 64 роки.

Приїхала на захід і Світлана Герасименко. Вона два роки шукає сина Михайла Слободяна, викраденого російськими силовиками у березні 2023 року зі свого дому в селі Богданівське, що на Харківщині.

Світлана Герасименко (в центрі) тримає плакат із фотографією сина Михайла Слободяна. Фото: Лідія Тараш

З того часу місце перебування Михайла невідоме. В пошуках сина мати зверталася до різних організацій і установ, зокрема на території Російської Федерації. Втім жодної інформації про сина не отримала. 

“Жоден холод нас не злякає, особливо коли думаєш, в якому стані перебувають наші рідні”, — зазначає Світлана.

Підтримали акцію також рідні тих, кого на окупованих територіях України захопили ще до 2022 року. Серед них Наталія Барчишак. Вона бореться за повернення Олександра Борисова. Чоловіка захопили у місті Кадіївка (колишній Стаханов) Луганської області у 2021 році за проукраїнську позицію.

Наталія Барчишак (у центрі) шукає Олександра Борисова. Фото: Лідія Тараш

У розмові з МІПЛ Наталія зазначає, що такі акції дуже важливі для підтримки бранців Кремля та їхніх рідних. Вона сподівається, що українська влада буде наполегливішою у питанні повернення додому незаконно утримуваних Росією цивільних громадян України.

На акцію родин прийшов і представник Уповноваженого ВР з прав людини. Він заявив, що з полону повернулися дуже мало цивільних. Пов’язано це з тим, що міжнародних норм, які б регулювали це питання, немає.

На акції виступив представник Уповноваженого ВР з прав людини. Фото: Лідія Тараш

За даними Офісу Уповноваженого, понад 16 000 цивільних вважаються зниклими безвісти внаслідок збройної агресії Росії. У російських місцях несвободи верифіковано понад 1700 осіб.

Нагадуємо, що МІПЛ створила інтерактивну карту місць утримання цивільних і військовополонених, яка постійно оновлюється.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Активіст із Херсонщини перерізав собі вени після затримання, аби врятувати дружину від росіян

Активіст із Нової Каховки Олександр, прізвище якого ми не називаємо з міркувань безпеки, до повномасштабного вторгнення знімав на відео знос памʼятників Леніну на Херсонщині, а в окупації став мішенню для росіян. Його катували впродовж двох тижнів, щоб він здав інших громадських діячів міста, схиляли до “співпраці”.

25 Червня 2025

Насильницькі зникнення
Чотири роки тортур і колоній: на Луганщині викрали чоловіка, якого зрештою вивезли в тюрму в Росію

61-річний Костянтин Калінченко з Луганщини — один із тих цивільних, кого викрали на окупованій території ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Впродовж майже чотирьох років чоловіка тримали у приміщенні “міністерства національної безпеки” в Луганську і в колонії 19 у селищі Боково-Хрустальне (колишнє Вахрушеве). На початку березня 2025 його перевезли до колонії 26 у російській Самарській області.

20 Червня 2025

Насильницькі зникнення
Росіяни вивезли з Криму викраденого в Херсоні іспанського волонтера: 77-річний Маріо зник

Російська військова прокуратура стверджує, що іспанський волонтер Маріано Гарсія Калатаюд залишив Крим у напрямку Херсонської області. До того його понад рік утримували у слідчому ізоляторі Сімферополя після того, як викрали у Херсоні. Зараз місце перебування 77-річного чоловіка, який у неволі пережив інфаркт, залишається невідомим, рідні продовжують пошуки.

13 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Головна вимога — уникати безмовності. У Києві пройшла акція на підтримку військовополонених і зниклих безвісти

Майдан Незалежності. На невеликій ділянці землі біля скульптури “Козак Мамай” щільно стоять прапорці і портрети загиблих військовослужбовців, які воювали за Україну. Втім про багатьох оборонців немає жодної інформації. Відсутність тіл дає родинам надію, що їхні рідні перебувають у російському полоні. 

1 Липня 2025

Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Більше публікацій