Send Lette
Адвокація

Медійна ініціатива за права людини створила правління

На загальних зборах членів МІПЛ обрали правління організації. До нього увійшли Марія Томак, Альона Луньова і Крістофер Рассел. Усі вони мають значний досвід у сфері правозахисту та відтепер долучатимуться до посилення ефективності МІПЛ, формування стратегічного бачення її розвитку та залучення додаткових ресурсів.

— Для нас велика честь, що ви долучилися до нашої команди. Для нас було важливо, аби до складу правління увійшли люди, які давно працюють із МІПЛ і сповідують спільні з нами цінності, — зазначила голова організації Ольга Решетилова.

На першому засіданні правління 26 лютого 2025 року обрали його голову Марію Томак.

Марія Томак — правозахисниця та журналістка, одна зі співзасновниць МІПЛ. Має багаторічний досвід документування воєнних злочинів, адвокації прав людини та захисту жертв репресій. Працювала в державному секторі, зокрема на посаді керівниці служби забезпечення діяльності “Кримської платформи”.

Марія Томак

Альона Луньова — експертка з прав людини та адвокації, очолює напрямок адвокації в Центрі прав людини ZMINA. Має значний досвід взаємодії з урядовими структурами щодо реформування системи кримінального правосуддя і захисту прав людини.

Альона Луньова. Фото: Віктор Ковальчук/МІПЛ

Крістофер Рассел — міжнародний експерт із прав людини, консультант із питань демократичного врядування та свободи слова. Наразі працює офіцером з питань верховенства права в Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини. Займається моніторингом дотримання прав людини в країнах, які перебувають у конфліктних або постконфліктних умовах.

Крістофер Рассел. Фото: Ukrainian Judiciary

Створення правління є важливим кроком для розвитку Медійної ініціативи за права людини, посилення її спроможності ефективно реагувати на виклики у сфері прав людини. Правління сприятиме посиленню позицій МІПЛ на національному та міжнародному рівнях.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Адвокація
Родини зниклих безвісти десантників закликають Коордштаб до пропорційності під час обміну полоненими

Родини полонених та зниклих безвісти десантників просять зробити обміни полоненими пропорційними. Про це під час пресконференції “Завжди перші”, організованої Медійною ініціативою за права людини, сказала Тетяна Гойдик, координаторка родин полонених і зниклих безвісти 95-ї ОДШБр.

11 Квітня 2025

Адвокація
У Гаазі відбулася дискусія про російські репарації за зниклих безвісти в Україні. Ось чотири важливі тези

Репарації — зобовʼязання держави, яка порушила норми міжнародного права, відшкодувати завдану втрату чи шкоду. Це важливий елемент відновлення справедливості для жертв збройних конфліктів і запобіжник повторення злочинів у майбутньому. Про це йшлося під час експертної дискусії у Гаазі, на якій обговорили правові та інституційні рішення репарацій за зниклих безвісти в Україні.

10 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій