Send Lette
Cards

Артур Шашенок

Артур Шашенок

Дата зникнення: 15 чи 16 листопада 2022

Місце зникнення: м. Бердянськ, Запорізька область

 

Артур Шашенок — із Бердянська. Після початку повномасштабного вторгнення РФ залишився в окупованому місті, адже боявся, що росіяни не пропустять його повз свої блокпости. 15 листопада 2022 року звʼязок із хлопцем зник, а наступного дня мама Артура Галина дізналася, що росіяни викрали сина і його друга. Спершу їх тримали у підвалі в Бердянську, пізніше перевезли до Мелітополя, а у вересні 2023-го так звана державна адвокатка повідомила, що Артура з приятелем вивезли у Ростов, де почали незаконно судити за “тероризм”: нібито вони підірвали заступника окупаційного голови Бердянська Олега Бойка та його дружину Ольгу. Останні організовували псевдореферендум. У листах до мами Артур заперечує свою провину. У квітні 2024-го хлопця перевезли у СІЗО № 2 закритого типу у Таганрозі. До нього припинили пускати адвокатку. Галина розповідає, що син дуже схуд. За весь час полону вона змогла надіслати йому лише одну передачу, а решту повертали. Вона звертається до українських і міжнародних органів, аби ті допомогли якнайшвидше звільнити сина.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій