Send Lette
Cards

Роман Зарубаєв

Роман Зарубаєв

Дата зникнення: 8 жовтня 2022 року

Місце зникнення: Мелітополь, Запорізька область

 

Коли почалася повномасштабна війна, Роман Зарубаєв не виїхав із Мелітополя, хотів владнати всі справи. Та згодом його затримали. Це сталося у квартирі, де чоловік перебував разом зі своїм другом. Тітка Романа Наталя каже, що за ними стежили, а власниця квартира була налаштована до них неприязно. Зубарєв мав необережність сказати їй, що не планує йти на псевдореферендум. Крім того, в нього було татуювання — великий герб України на запʼясті. Він перебивав його, але хтось міг знати про це.

8 жовтня 2022 року Романа та його друга росіяни скрутили і відвезли в невідому напрямку. Рідні вісім місяців не знали, де утримують чоловіка. Згодом виявилося, що весь цей час він був у Мелітополі.

“Їх утримували в підвалі, знущались і катували. Є відео, де вони “зізнаються” в злочинах. Ноги і руки за спиною, але видно, що сильно побиті”, — розповідає Наталя.

Потім Романа перевезли у російський Ростов-на-Дону. Туди він прибув дуже втомленим, худим і голодним. Його судили за п’ятьма статтями, звинувачували у зберіганні зброї та тероризмі, зокрема в підготовці вибуху біля “виборчої дільниці” в Мелітополі під час псевдореферендуму, назвали “агентом української розвідки”. За останніми даними, Роман досі перебуває в Ростові.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
З початку квітня в Росії та на окупованих територіях затримали 7 і засудили 47 українців 

Щонайменше сімох цивільних українців затримали і 19 засудили за політичними статтями на окупованих територіях і в Росії у першій половині квітня. За той же час російські репресивні органи затримали 17 і засудили 30 росіян за нібито публічну підтримку або співпрацю зі спецслужбами України.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

22 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Більше публікацій