Send Lette
Cards

Леонід Кондрацький

Леонід Кондрацький

Дата зникнення: 17 жовтня 2022 року.

Місце зникнення: Нова Каховка, Херсонська область

 

Леонід Кондрацький працював начальником муніципальної охорони в Новій Каховці на Херсонщині. Після початку повномасштабного вторгнення й окупації міста росіяни тричі викрадали чоловіка. Уперше це сталося наприкінці лютого 2022 року. Загарбники незаконно тримали Леоніда впродовж десяти днів: прикутим кайданками до батареї в приміщенні Новокаховської міської ради, а згодом вивезли у Херсон. На початку квітня того ж року російські військові увірвалися з незаконним обшуком до родини Леоніда, коли його не було вдома. Будинок оточили БТРами, дула автоматів скеровували на її сім’ю, перевіряли телефони, комп’ютер, допитували навіть 14-річну онуку Леоніда. Донька Кондрацького Ірина припускає, що це були не росіяни, а колаборанти, адже вони добре говорили українською.

За кілька днів, 14 квітня, окупанти викрали Леоніда вдруге та впродовж 17 днів тримали в підвалі Новокаховського відділу поліції разом із іншими цивільними бранцями. Там чоловіка катували.

— Не давати спати, дуже побитий був. Нога була опухла. Росіяни тиснули, щоб він підписав із ними співпрацю. Тиснули на нього через дітей, — згадує Ірина.

За пів року, 17 жовтня 2022-го, Кондрацького викрали втретє. Його тримали в будівлі Новокаховського управління СБУ, а згодом один із окупантів повідомив, що Леоніда вивезли в Крим. Росіяни офіційно підтвердили МКЧХ, що утримують Леоніда. У січні 2023-го Кондрацький написав доньці листа про те, що чекає на обмін. Ще за пів року стало відомо, що Леонід сидить у СІЗО № 2 Сімферополя. Його звинуватили в “міжнародному тероризмі”. У лютому того ж року чоловіка вивезли у Камишин Волгоградської області. За час перебування в російському полоні Леонід схуд майже на 40 кілограмів. Близько двох років Ірина не отримує від батька жодних листів.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
94% українських військовополонених, засуджених в РФ, звинувачують у тероризмі

Моніторинг незаконних судових справ щодо українських військовополонених, який веде Медійна ініціатива за права людини, демонструє, що окуповані суди засуджують бранців переважно за “вбивства”, у той час як суди в РФ виносять вироки щодо “тероризму”.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
З початку квітня в Росії та на окупованих територіях затримали 7 і засудили 47 українців 

Щонайменше сімох цивільних українців затримали і 19 засудили за політичними статтями на окупованих територіях і в Росії у першій половині квітня. За той же час російські репресивні органи затримали 17 і засудили 30 росіян за нібито публічну підтримку або співпрацю зі спецслужбами України.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

22 Квітня 2025

Більше публікацій