Send Lette
Cards

Олександр Шульга

Олександр Шульга

Дата зникнення: 14 листопада 2022 року

Місце зникнення: с. Новотроїцьке, Херсонська область

 

Олександр Шульга заочно навчався у Херсонському індустріальному інституті, паралельно працював різноробочим. Жив у селі Білозерка Херсонської області. Там упродовж перших місяців повномасштабної війни його дівчина видавала українцям російську соціальну допомогу. Через це переживала, що українська влада визнає її колаборанткою. Саме тому наступного дня після деокупації дівчина разом із Олександром Шульгою виїхала в окуповане Новотроїцьке Генічеського району. За два дні після переїзду до них прийшли росіяни. Дівчину чіпати не стали, а от Сашка забрали.

До грудня його мати навіть не знала, що з сином. Дівчина переконувала, шо він у глухому селі, де нема зв’язку. Та згодом на неї вийшла мати друга Шульги, якого заарештували разом із ним. Вона розповіла, що трапилося, що хлопців нібито заарештували “за протидію СВО”.

Олександра утримували в Генічеську, тоді перевели в Крим, а згодом — у російське місто Камишин Волгоградської області.

“Я спілкувалася з одним хлопчиком, Василем. У Камишині він сидів в одній камері з моїм сином. Розповів, що Саша мій живий, що його лікують, але від чого, Вася не знає. У Саші останнім часом боліла спина, адже він важко працював, тягав мішки. Крім цього, у нього є алергія, ніс весь час закладає: чи то повітря не таке, чи вологість, чи пил”, — каже мати Розалія Шульга.

У СІЗО № 2 Камишина Волгоградської області хлопець перебуває і досі.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі про держзраду колишнього контррозвідника ЗСУ допитали останніх свідків

Галицький районний суд Львова продовжує повторно розглядати справу колишнього контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. Його підозрюють у державній зраді. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам ще до 24 лютого 2022 року. Ці дані стосувалися складів з боєприпасами і військових частин. З початком великої війни — аеродрому, який росіяни згодом обстріляли.

13 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Війна і правосуддя
У справі російського штурмовика переглянули відео з місця страти бійця ЗСУ

Суд у Запоріжжі продовжив вивчати докази у справі Дмитра Курашова, російського штурмовика, звинуваченого у воєнному злочині. За даними слідства, у січні 2024 року він розстріляв Віталія Годнюка, українського військового, який склав зброю.

12 Травня 2025

Більше публікацій