Send Lette
Інші воєнні злочини

Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

У селищі, де до повномасштабного вторгнення проживало менше шести тисяч людей, окупаційна поліція навідалася у понад 1500 квартир і близько 600 приватних будинків. Власникам авто на українських номерах прямо на місці “допомогли” зробити перереєстрацію.

У текстовому повідомленні і відеосюжеті, який його супроводжував, не вточнили, у чому полягала суть перевірок і як вони виглядали. У Донському, де перевіряли також магазини, шукали незаконних мігрантів, зброю і боєприпаси, контрафактні товари і наркотики. Очевидно, як незаконних мігрантів шукали, крім інших, мешканців із українським громадянством без російських паспортів. 

Скріншот з відесюжету окупаційної поліції

Рейд у Донському став не першою тотальною перевіркою населеного пункту на окупованій частині Донецької області. У січні поліція перевіряла будинки, магазини і авто у колись великому і заможному грецькому селі Гранітне і мініатюрній Старомар’ївці, де до 2022 року проживало менше сотні мешканців.

У двох селах перевірили близько 1200 будинків і “допомогли” 24 власникам авто на українських номерах зробити перереєстрацію. “Свідомі громадяни з готовністю скористалися можливістю і висловили правоохоронцям вдячність за допомогу”, – прокоментували у відеосюжеті “міністерства внутрішніх справ”.

П’ятьом громадянам України “допомогли” подати заяви на вступ у російське громадянство. На той момент на окупованих територіях уже припинили спрощену процедуру отримання паспортів Росії.

У грудні “профілактичні заходи” провели у грецькому селищі Чермалик недалеко від Донського і Гранітного. Там в одному з будинків нібито знайшли “військову форму українських неонацистів” і зброю.

Скріншот з відесюжету окупаційної поліції

“Територію села було оточено, на перехрестях виставлено блокпости. Силовики перевіряли паспорти, встановлювали дані осіб, які не мають громадянства Росії”, — повідомлялося у відеосюжеті, подібному до двох попередніх. “Також поліцейські виявили факт порушення правил перереєстрації транспорту і надали власникам 26 транспортних засобів із номерними знаками українського взірця сприяння у постановці автомобілів на облік”.

У жовтні 2024-го подібні заходи окупаційна поліція провела у грецькому селищі Ялта на Азовському морі на захід від Маріуполя і у Дебальцевому на півночі на адміністративному кордоні Донецької і Луганської областей.

У Ялті, де до окупації було менше шести тисяч мешканців, перевірили паспорти у 2400 жителів і навідалися у близько 1200 будинків. Окупаційна поліція похвалилася виявленням “кількох злочинів”, зокрема “факту дискредитації ВС РФ”, і затриманням двох людей, які перебували у російському федеральному розшуку.

Скріншот з відесюжету окупаційної поліції

У Дебальцевому, де перевірили третину будинків, затримали чоловіка за “публічну демонстрацію нацистської символіки” — у нього на шиї було татуювання “тотенкопф”.

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст необов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Авторка: Юлія Абібок, журналістка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Чергова хвиля затримань кримських татар. Правозахисники вимагають посилити санкції проти РФ

О 4 ранку 5 лютого 2025 року російські силовики розпочали чергову хвилю обшуків в окупованому Криму. Обшуки відбулися у будинках Еміра Куртнезірова, Рустема Мустафаєва, Абібули Смедляєва, Мирзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва. Після обшуків співробітники ФСБ затримали усіх п'ятьох за обвинуваченням у причетності до Хізб ут-Тахрір — панісламської політичної партії, яка визнана терористичною організацію за російським законодавством.

7 Лютого 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Російські окупанти перетворили 20-річного студента з Мелітополя на “зрадника батьківщини”

Щоб вижити в окупованому Мелітополі Владислав Відлацький був вимушений отримати російський паспорт. У подальшому це дозволило окупантам порушити проти нього справу саме за статтею 275 Кримінального кодексу Росії, тобто за “державну зраду”. Його також звинуватили за 205 статтею, вона стосується тероризму.

31 Березня 2025

Більше публікацій