Send Lette
Cards

Василь Волохін

Василь Волохін

Дата викрадення: 5 березня 2022 року
Місце викрадення: село Димер, Київська область

 

Це сталося пʼятого березня в Димері. Ввечері Василь Волохін сів на велосипед, поїхав у бік заводу “Вікналенд” і більше не повернувся. Дружина Ольга одразу зрозуміла, що трапилось щось недобре, оскільки селище перебувало в окупації. Певний час, чекаючи на новини про чоловіка, жінка пручалася виїзду на підконтрольну українському війську територію. Та зрештою виїхала: рятувала трьох дітей, наймолодшій дитині на той час було всього пів року.

Четвертого квітня 2022 року Ользі зателефонувала жінка, чий чоловік повернувся з полону. Він розповів, що був в одній камері з Василем Волохіном. Як виявилося, кілька днів чоловіка тримали в районі заводу “Вікналенд”, а тоді через Гостомель і Білорусь вивезли в Росію. За що його затримали, невідомо. Пізніше рідні знайшли фотографію Василя в російському телеграм-каналі з підписом “полон”, прізвищем, ім’ям та датою народження. Крім цього, родина отримала від нього листа. У ньому було лише два слова “жив, здоров”. Останнє відоме місце утримання Волохіна — СІЗО в місті Брянськ.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій