Send Lette
Cards

Сергій Цигіпа

Сергій Цигіпа

Дата зникнення: 12 березня 2022 року

Місце зникнення: Нова Каховка, Херсонська область

 

Сергій Цигіпа — український журналіст, відомий своєю активною громадянською позицією. Коли російські війська окупували Нову Каховку, Цигіпа залишився, допомагав людям: організовував гуманітарну допомогу, як журналіст інформував про ситуацію на окупованих територіях. Він публічно висловлювався проти окупації, засуджував колабораціонізм і закликав не вірити російській пропаганді.
12 березня 2022 року його викрали російські військові. Відтоді Сергія ніхто з рідних не бачив. Чоловіка вивезли в окупований Крим у Сімферопольське СІЗО, звинуватили у шпигунстві. У жовтні 2023-го відбувся так званий суд, на якому оголосили вирок: 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Від моменту викрадення за звільнення Сергія бореться його дружина Олена Цигіпа. Об’єднавшись із іншими родинами цивільних бранців, вона закликає світ тиснути на Росію, аби та звільнила цивільних. “Ми не можемо спокійно жити, прокидатися, дихати, коли наші рідні в неволі”, — підкреслює Олена Цигіпа.

У травні 2024 року вона отримала від чоловіка листа. У ньому Сергій повідомив, що його етапували в Рязанську область у колонію суворого режиму в місті Скопін. Час від часу жінка отримує звідти електронні листи. З них випливає, що адміністрація постійно погіршує умови утримання Цигіпи, аргументуючи це його непокорою режимові.

Тим часом боротьба Олена тримває. Вона вірить, що її чоловік скоро повернеться додому.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій