Send Lette
Cards

Наталія Власова

Наталія Власова

Дата затримання: 21 березня 2019 року

Місце затримання: контрольно-пропускний пункт “Оленівка”

 

Майже шість років Наталію Власову незаконно утримує Росія. Жінку разом із іншими двома чоловіками — Віктором Шидловським та Сергієм Грузиновим — затримали 21 березня 2019 року представники проросійських квазіструктур “ДНР”. Їх звинуватили у підготовці замаху на очільника сил спеціальних операцій “ДНР” Василя Євдокимова з позивним Ленін.

Рідні Наталії чотири місяці не знали, що з нею, допоки не побачили відео. Сюжети про затримання показували на федеральному російському телеканалі. На відео видно, що їх знімали після катувань.

Згодом Наталія розповіла, що після затримання її кудись повезли з мішком на голові, били, збиралися відрізати пальці. Вона також описувала катування, які пережила в “Ізоляції” у Донецьку:

“Це місце називали фабрикою смерті. Шефом її був Євдокимов. Якоїсь миті я теж просила, щоб мене застрелили при спробі втечі, але ні — Євдокимов відповідав, що я повинна страждати”.

Жінка розповіла, що її роздягали, зв’язували скотчем, обливали водою та підʼєднували до тіла струм. Якщо недостатньо кричала — удари ставали сильнішими.

“Їм була потрібна реакція, я це не одразу зрозуміла: коли кричала досить голосно, то чула задоволені голоси. На тортурах ще був лікар, коли я знепритомніла, він нашатирним спиртом привів мене до тями”, — розповіла Власова.

Звільнені жінки, які перебували на “Ізоляції” одночасно з Наталею, також підтвердили факт тортур. Казали, що її щодня забирали та знущались, водили підточувати зуби тощо.

“Якось до нас у камеру кинули дівчину. У неї були пиляні зуби, дуже набряклі ноги, ниркова недостатність, струс мозку, синці, перебитий ніс. Вона казала, що до неї привозили 15 чоловіків, аби вони робили, що хотіли”, — розповідає Марина Чуйкова, яка бачила Власову у СІЗО Донецька.

Після чотирьох років утримання у Донецьку, навесні 2023-го, Наталію перевели в Росію в СІЗО № 1 Ростова-на-Дону. Туди ж перевели Шидловського та Грузинова. Розгляд їхньої справи тривав півтора року. Усіх трьох визнали винними в участі у терористичній спільноті та підготовці замаху на Євдокимова. Наталію Власову засудили до 18 років ув’язнення. Наразі захист готує апеляцію. Поки триватиме розгляд, жінка перебуватиме у Ростові-на-Дону. Якщо Україна не встигне повернути Наталію, то російська система відправить її у колонію для відбування покарання. З Ростова після вироків українців засилають у Красноярський край, в Ульяновську чи Саратовську області або в Якутію.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій