Send Lette
Війна і правосуддя

В Україні судитимуть військовополоненого з “ЛНР”. Плюс ще 100 справ слухатимуть у квітні 

Вінниччина

“Політнавігатор”. Володимир Михайлов писав для пропагандистського сайту “Політнавігатор”. У грудні 2023 року його засудили до 14 років тюрми за звинуваченням у держзраді. Слідство встановило, що чоловік із 2014 року писав для сайту статті, спрямовані на розхитування суспільно-політичної ситуації й заперечення російської агресії. Михайлов оскаржив вирок, справу скерували на повторний розгляд. Він вийшов з-під варти під особисте зобов’язання. Чоловіка обвинувачують у державній зраді. Справа № 127/18261/22. Засідання призначено на 7 квітня о 16:00 у Вінницькому міському суді.

Харківщина

Блокпости росіян. Микола Сєнічкін — мешканець села Вербівка. Як каже слідство, під час окупації він із ідеологічних мотивів приєднався до росіян. Чергував на блокпостах у Балаклії, перевіряв документи місцевих. Свідки розповіли, що чоловік носив камуфляж російського зразка з прапором РФ на шевроні. Вже після деокупації області чоловік, за даними слідства, передав росіянам інформацію про розташування українських військових. Його обвинувачують у пособництві державі-агресору. Справа № 610/1069/24. Засідання призначено на 10 квітня о 13:00 у Балаклійському районному суді.

Ще 11 справ з Харківщини — у таблиці МІПЛ: допомога росіянам у викраденні людей, вивезення зерна в Росію, мародерство, катування, згвалтування в окупації, коригування обстрілів, оперуповноважений при росіянах і вбивство цивільного. 

Львівщина

Повторний розгляд справи контррозвідника ЗСУ. Сергій Говоруха був оперуповноваженим департаменту військової контррозвідки СБУ. Слідство встановило, що з власної ініціативи він передавав таємну інформацію російським спецслужбам. За 17 тисяч гривень чоловік до 24 лютого 2022 року повідомив росіянам дані про склади з боєприпасами, військові частини, після повномасштабного вторгнення — про аеродром, який згодом обстріляли. Говоруху затримали 28 лютого 2022 року. Свою провину він не визнав, стверджує, що справу проти нього сфабрикувала СБУ у Херсонській області. Чоловіка засудили за державну зраду до 14,5 років ув’язнення з конфіскацією майна. Вирок оскаржили, апеляційний суд скерував справу на повторний розгляд. Говоруху обвинувачують у державній зраді. Справа № 483/1839/23. Засідання призначено на 7 квітня об 11:00 у Галицькому районному суді Львова.

Ще одна справа з Львівщини — у таблиці МІПЛ: “Львівська народна республіка” в соцмережах. 

Донеччина

Інформація для ФСБ. Ігор Довганюк — мешканець Слов’янська, працював на місцевому заводі. За даними слідства, він передавав у чат-бот ФСБ інформацію про дислокацію військових та озброєння ЗСУ, напрямки руху техніки. Також він відмічав геолокації гуртожитків, промислових об’єктів і комунальних установ, чітко описував місця прильотів й оцінював їх як “скромні”. Ще він писав повідомлення з критикою української мови, волонтерів, демократичних процесів в Україні, брав участь у російських опитуваннях, де очікуваннями від “СВО” обирав “перемогу РФ та встановлення контролю над всією Україною”. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 243/5257/23. Засідання призначено на 10 квітня о 14:30 у Слов’янському міськрайонному суді.

Київщина

Поставки зерна в Росію. Володимир Войников — ексдепутат Бердянської міської ради, власник одного з найбільших агрохолдингів Запорізької області. Слідство встановило, що він поставляв українське зерно і продукти садівництва з тимчасово окупованої території до Росії. За версією прокуратури, чоловік виїхав із Бердянська і дистанційно керував фірмою. Разом із партнером перереєстрував свій бізнес за російським законодавством, сплачував податки, уклав контракт із “міністерством освіти і науки Запорізької області”. Врожаї вивозили через Бердянський порт. Його обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 756/16931/23. Засідання призначено на 7 квітня о 10:00 в Оболонському районному суді Києва.

Ще 23 справи з Київщини — у таблиці МІПЛ: відео з висміюванням загиблих військових, кримські судді, численні воєнні злочини часів окупації області в 2022-му, мобілізація в Криму, кримський викладач у Києві, карти мінних полів для росіян, продукти для окупантів на півдні, їжа для росіян та причетність до знищення “Мрії”.

Черкащина

Прихильник “денацифікації”. Дмитро Ломакін — уродженець Росії, жив у Черкасах. Як встановило слідство, у Telegram чоловік виправдовував збройну агресію РФ, писав про звільнення України, денацифікацію та нацизм. У вересні 2022 року він надіслав співрозмовнику фото переміщення техніки ЗСУ в Одеській області. Чоловіка взяли під варту. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 712/9892/24. Засідання призначено на 7 квітня о 12:00 у Соснівському районному суді Черкас.

Ще три справи з Черкащини — у таблиці МІПЛ: місцевий митрополит, пограбування під час окупації на Чернігівщині та колишній депутат від ОПЗЖ. 

Херсонщина

Військова й лівий берег Херсонщини. Анжела Федосєєва з Дніпропетровської області була операторкою-розвідницею у ЗСУ. За даними слідства, у червні 2023 року вона почала спілкуватися в Telegram з представником збройних сил РФ і погодилася передавати йому дані про переміщення ЗСУ. Зокрема, повідомила про підготовку операції на лівому березі Дніпра в районі Піщанівки Херсонської області. За її наведенням обстріляли українських військових — шестеро загинули, 20 отримали поранення. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 766/12569/23. Засідання призначено на 7 квітня о 14:00 у Херсонському міському суді.

Ще десять справ з Херсонщини — у таблиці МІПЛ: святкування “Дня Росії”, масований обстріл міста, дружина українського військового на “референдумі”, катування, херсонський ІТТ, коригування ударів, робота в колонії, очільниця “Херсонтеплоенерго” й агітація за “референдум”. 

Одещина

Чернетки на пошті. Єгор Єрьомін — мешканець Одеси. За даними обвинувачення, він повідомляв представнику РФ розвідінформацію. Для конспірації використовував акаунт пошти, до якого мав доступ ефесбешник. У чернетках він писав інформацію, а потім видаляв. Зокрема у травні 2024 року за завданням росіянина розвідав та сповістив про розташування одного з підрозділів особливого призначення Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України “Лють”. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 947/5380/25. Засідання призначено на 9 квітня о 16:00 у Київському районному суді Одеси.

Ще 11 справ з Одещини — у таблиці МІПЛ: тіктокер, коригування обстрілів, здача позицій ППО, блокпост на YouTube, підрив електропідстанції, “референдум” на Херсонщині, евакуація окупантів на лівобережжя, клопотання до суду з виправданням Росії та пенсіонер СБУ. 

Миколаївщина

Вербування матроса. Артур Рисов — військовослужбовець із Очакова. У званні старшого матроса він обіймав посаду старшого стрілка взводу охорони у роті охорони однієї з військових частин. За даними обвинувачення, у квітні 2024 року з ідеологічних мотивів чоловік вирішив перейти на бік ворога. З росіянами його сконтактувала дружина-росіянки, яка підтримувала зв’язок із представниками окупаційних спецслужб. Рисову надали інструкції з конспірації та попросили повідомити свої біографічні дані, вказати прізвища командирів і їхні адреси. Чоловік встиг детально розписати свою біографію та назвав командирів. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 483/1362/24. Засідання призначено на 11 квітня о 13:00 у Корабельному районному суді Миколаєва.

Ще п’ять справ з Миколаївщини — у таблиці МІПЛ: інженер оборонного підприємства, здача координат госпіталю, перевезення в’язнів на Херсонщині та коригування по Очакову. 

Кіровоградщина

Підпал на “Укразалізниці”. Владислав Кожохар та Віктор Шпак — мешканці Кропивницького. За даними слідства, їх через Telegram завербував представник російських розвідслужб. За гроші чоловіки погодились збирати інформацію про переміщення ЗСУ та у липні 2024 року підпалили релейну шафу Укрзалізниці. Їх обвинувачують у державній зраді. Справа № 404/11160/24. Засідання призначено на 9 квітня о 12:30 у Кіровському районному суді Кропивницького.

Ще одна справа з Кіровоградщини — у таблиці МІПЛ: автор “Проза.Ру”. 

Запоріжжя

Підпал авто ЗСУ. Денис Чечілевський — неповнолітній учень одного з запорізьких ліцеїв, Софія Лагода — безробітна мешканка Запоріжжя. За даними обвинувачення, через Telegram їх завербував представник російських розвідслужб та за гроші доручив підпалювати авто військовослужбовців ЗСУ. У червні 2024 року хлопець облив бензином і підпалив авто, а дівчина зняла це на відео. Вони завдали шкоди власнику машини на понад 300 тисяч гривень. Хлопець отримував гроші від росіян на картку, а також розсилав оплату іншим учасникам схеми. Його матір оштрафували на 850 гривень за недбале виховання сина. Він перебуває під домашнім арештом, а повнолітня обвинувачена — під вартою. Їх обвинувачують у державній зраді. Справа № 333/10707/24. Засідання призначено на 9 квітня об 11:00 у Комунарському районному суді Запоріжжя.

Ще шість справ із Запоріжжя — у таблиці МІПЛ: примус копати окопи для росіян, дільничний в окупації, дані про ЗСУ в місті, коригування з “Мотор Січі”, скриншоти для росіян і розстріл військовополоненого.

Дніпропетровщина

Військовополонений із “ЛНР”. Олександр Козка — мешканець Луганська. Під час повномасштабної війни служив водієм у третій батареї артдивізіону 123-ї бригади РФ. На YouTube журналіста Юрія Бутусова публікували інтерв’ю Козка, коли того взяли в полон. Козка розповів, що російська медицина не виявила у його сина цукровий діабет і він помер. Через це він почав пити і коли був напідпитку, його затримала комендатура та відправила на війну. Із зарплатні він відкуповувався від участі в штурмах, але гроші скінчилися. Його взяли в полон на Лиманському напрямку. Чоловік говорив, що бійці для їхніх командирів — гарматне м’ясо. Козка перебуває у таборі для військовополонених. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 212/2312/25. Засідання призначено на 11 квітня о 9:00 у Жовтневому районному суді Кривого Рогу.

Ще 15 справ з Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: поширення у “ВКонтакте”, координати мостів і дамб, військовополонений з Донецька, дані про артилерію, інформація через месенджери та голосові повідомлення, паливозаправники ЗСУ, херсонський депутат, торгівля з окупантами, допомога “МГБ ДНР”, згвалтування в окупації, очікування росіян у Дніпрі, дані про завод і український військовий, якого обвинувачують у передачі інформації ворогу.

Головне зображення: Сергій Говоруха, колишній оперуповноважений департаменту військової контррозвідки СБУ, у скляному боксі під час розгляду судової справи проти нього. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Полковник СБУ, вихід у полон у Маріуполі та адвокат проти ТЦК: перші справи початку квітня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

28 Березня 2025

Адвокація
Вперше після Нюрнберга: в Страсбурзі зробили крок до трибуналу над Росією за злочин агресії

У Страсбурзі учасники Коаліції держав провели фінальне засідання, на якому завершили технічну роботу над проєктами документів, необхідними для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
У другій половині березня Росія затримала і засудила 44 українців

Щонайменше 12 українців затримали на окупованих територіях у другій половині березня. Щонайменше 32 засуджено на окупованих територіях і в Росії. 

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Росія блокує повернення викрадених цивільних із Київщини: бранці сидять без зв’язку і суду

З сотень українських цивільних бранців із територій, які росіяни коротко окуповували у 2022 році, жодного досі не судили. Звинувачення, яке їм закидають, навіть немає в російському кримінальному кодексі. Вони не отримують листів і передач, до них не приходять адвокати. Про місце їхнього утримання рідні дізнаються лише від звільнених через обмін військовополонених.

4 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Більше публікацій