Send Lette
Війна і правосуддя

В Україні судитимуть жінку, яка допомагала росіянам вивезти дітей до Криму. І ще 105 справ у судах

Київщина

Інтернет для “ДНР”. Іван Мацак, Дмитро Герус, Наталія Стренюк та Світлана Пономарьова (Кубасова) — керівники та працівники провайдера ІСТ.НЕТ. Слідство стверджує, що вони з 2014 року блокували українські телеканали і транслювали російські, заборонені в Україні, на тимчасово окуповані території. Також забезпечували Інтернетом органи “ДНР” — адміністрації, поліцію, в’язницю Ізоляція. Частину прибутку компанії скеровували до “казначейства ДНР”. У 2016 і 2020 роках перереєстрували компанію в українських податкових органах. Їх обвинувачують у створенні терористичної організації. Справа № 343/547/24. Засідання призначено на 12 травня о 14:15 у Печерському районному суді Києва.

Ще 23 справи з Київщини — у таблиці МІПЛ: керівник і полковник харківської СБУ, численні воєнні злочини періоду окупації в 2022-му, провокації в комендантську годину, злочини кримських суддів, передача інформації росіянам, працівник “Укренерго”, заклик до ракетних ударів по Україні, брати з Ленінської комуністичної спілки, постачання медичних засобів до Росії з України, антитерористичний штаб СБУ, працівники Кабміну, “православні журналісти” та командир українського контрнаступу. 

Харківщина

Очільник “Трудової Харківщини”. Павло Тищенко був депутатом Харківської обласної ради від Комуністичної партії в 2006 році. У 2012-му балотувався у Верховну Раду як самовисуванець. Слідство заявляє, що у 2022 році він роздавав проросійські агітаційні листівки на Харківщині, де виправдовував дії РФ. Тищенко очолював проросійську організацію “Трудова Харківщина” та брав активну участь у проросійських мітингах. Його обвинувачують у виправдовуванні агресії РФ. Справа № 635/4253/23. Засідання призначено на 14 травня о 14:00 у Харківському районному суді.

Ще 13 справ з Харківщини — у таблиці МІПЛ: репресії під час окупації, програміст єпархії, фотографії росіян на хмарному сховищі, власниця аптеки, згвалтування в окупації, вбивство патологоанатома в Ізюмі, катівня, коригування обстрілів, допомога в “націоналізації” агропідприємства, розповідь про ЗСУ чоловіку в Росії, поліція в окупації та катування правоохоронців.

Херсонщина

Податки в окупації. Альона та Дмитро Дубровські — власниця компанії “Херсонавтокомунсервіс”, яка вивозила сміття у Херсон, та її чоловік. За інформацією слідства, вони пішли на співпрацю з росіянами у червні 2022 року, відкрили рахунки підприємства в рублях, платили податки і передавали росіянам матеріальні ресурси. Людей, які відмовлялися обслуговувати росіян, штрафували. Також Дубровська на зборах працівників говорила, що “при Росії будем добре жити”. Їх обвинувачують у пособництві державі-агресору. Справа № 766/1/23. Засідання призначено на 15 травня о 15:00 у Херсонському міському суді.

Ще 18 справ з Херсонщини — у таблиці МІПЛ: інформація з блокпостів, катування струмом, очолення села в окупації, святкування “Дня Росії”, розстріл цивільного, катування, організація “референдуму”, провадження освітніх стандартів РФ, робота в колонії, фото українських могил, здача бійців тероборони, систематичне гвалтування, таксист, що збирав дані та кухар колонії. 

Вінниччина

Ієромонах і заклики до окупації. Станіслав Макєєв — ієромонах УПЦ МП із Вінниччини. За даними слідства, він публічно підтримував кремлівську пропаганду, закликав до захоплення Києва та інших регіонів України, а також поширював антисемітські висловлювання. Під час обшуку у нього вилучили техніку з доказами антиукраїнської діяльності. Експертиза виявила у його висловлюваннях ознаки посягання на територіальну цілісність України та виправдання збройної агресії РФ. Їх обвинувачують у виправдовуванні агресії РФ. Справа № 127/6038/25. Засідання призначено на 12 травня об 11:30 у Вінницькому міському суді.

Ще дві справи з Вінниччини — у таблиці МІПЛ: лайка в кафе та крадіжка авто у військових. 

Дніпропетровщина

Подружжя і ФСБ. Світлана та Максим Шеховцеви — подружжя з Дніпропетровщини. За даними слідства, їх залучила до агентурної мережі Лілія Ушакова-Леменкова. Ця громадянка України нині перебуває у Росії та співпрацює з ФСБ. Нібито за її завданням впродовж січня — лютого 2024 року Шеховцеви вивідували інформацію про ЗСУ, пересуваючись на позашляховику. Зокрема подружжя сфотографувало волонтерську їдальню для військових неподалік села Богуслав. У повідомленні до помічниці ФСБ вони вказали, що в закладі перебувають військові, а поряд — чотири одиниці техніки. Також вони сповістили про напрямок руху військової колони. За завданням росіян подружжя спостерігали за постом Нацгвардії, що охороняв хімічний завод у Павлограді. Їх обвинувачують у державній зраді. Справа № 194/46/25. Засідання призначено на 13 травня о 16:00 у Павлоградському міськрайонному суді.

Ще 16 справ з Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: провести окупантів на ТЕС, дані з Бахмута, пости “ВКонтакте”, коригування вогню для коханого з “ДНР”, координати ЗСУ, видача односельців, “парад” військовополонених у “ДНР”, робота в окупації, дані про українські фортифікації, зґвалтування в окупації, український військовий і фільтрація в Ізюмі.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Суд над жінкою, яка допомагала росіянам вивезти дітей до Криму. І ще 105 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

3 Травня 2025

Війна і правосуддя
У Харкові слухають справу про замах на голову ОВА Синєгубова. Обвинувачений заперечує українське громадянство

Олександра Голуба затримали в електричні 23 жовтня в 2024 році. Його підозрюють у кількох злочинах, вчинених у 2024-му. Тоді в березні він нібито застрелив командира мінометного взводу 125-ї бригади ТрО, у жовтні в Шевченківському районі Харкова підірвав двері будівлі МСЕК і згодом підпалив два авто військових неподалік.

30 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій