Send Lette
Військовополонені

У Києві вшанували морських піхотинців, які третій рік перебувають у російському полоні

На Майдані Незалежності в Києві відбувся публічний захід, організований Асоціацією “Сила Морської Піхоти”. Під гаслом “Ми — там, де важко. Ми — морська піхота. Третій рік боротьби — в полоні” учасники акції нагадали суспільству про українських військових, які з 2022 року залишаються в полоні Російської Федерації після оборони Маріуполя.

Подія зібрала родини зниклих безвісти, полонених морських піхотинців, рідних загиблих воїнів, звільнених із полону морпіхів, а також представника Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Захід мав на меті не лише вшанувати відвагу морських піхотинців, а й привернути увагу до складного процесу їхнього звільнення.

Морпіхи, які вже повернулися з полону, виступили з емоційними промовами. Вони наголосили, що попри регулярні обміни, значна кількість їхніх побратимів досі перебуває в катівнях Росії. Військові закликали суспільство не забувати про захисників, які тримали оборону Маріуполя ціною неймовірних втрат, і вимагати прискорити їхнє повернення.

Колишні полонені морпіхи закликали владу посилити зусилля для звільнення побратимів. Фото: МІПЛ

До учасників звернулася також Олена Бєлячкова, координаторка груп родин полонених і зниклих безвісти МІПЛ . У своєму виступі вона нагадала, що саме морська піхота стала одним із символів вірності присязі ще у 2014 році, коли багато військовослужбовців не зрадили присязі після окупації Криму та залишились служити Україні.

За словами Бєлячкової, саме морські піхотинці часто зазнають найжорстокіших катувань у полоні, оскільки російська влада вважає їх особливо небезпечними. Деякі з них не витримують нелюдських умов і повертаються з полону вже “на щиті”. Водночас вона запевнила, що МІПЛ постійно підтримує родини полонених і зниклих безвісти та продовжить боротьбу за повернення кожного з них додому.

“Ми будемо з родинами до останнього. Допоки кожен наш захисник не повернеться і не скаже своїм близьким: “Я вдома”, — наголосила Олена Бєлячкова.

Олена Бєлячкова звертається до учасників акції. Фото: МІПЛ

Організатори заходу  закликали владу, міжнародну спільноту та громадськість посилити зусилля у питанні визволення військовополонених. Вони нагадали, що за кожним іменем — людська доля, родина, яка чекає, і воїн, який віддав усе за свободу України.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
В Україні почали ховати військовополонених, які загинули в авіатрощі літака ІЛ-76 над Бєлгородом 

У Львові попрощалися з дванадцятьма українськими захисниками. Всі вони воювали у складі 24-ї окремої механізованої бригади, виконували бойові завдання і потрапили у російській полон, з якого не повернулися додому живими.

25 Липня 2025

Військовополонені
Головна вимога — уникати безмовності. У Києві пройшла акція на підтримку військовополонених і зниклих безвісти

Майдан Незалежності. На невеликій ділянці землі біля скульптури “Козак Мамай” щільно стоять прапорці і портрети загиблих військовослужбовців, які воювали за Україну. Втім про багатьох оборонців немає жодної інформації. Відсутність тіл дає родинам надію, що їхні рідні перебувають у російському полоні. 

1 Липня 2025

Військовополонені
МІПЛ долучилась до створення мапи місць утримання бійців “Азову” в російському полоні 

28 травня у Києві презентували сайт та інтерактивну мапу проєкту Inferno. Це ініціатива Асоціації родин захисників “Азовсталі” та відділення міжнародного співробітництва 1-го корпусу НГУ “Азов”. Медійна ініціатива за права людини стала одним із партнерів проєкту, надавши дані для створення мапи місць утримання.

29 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
В Україні почали ховати військовополонених, які загинули в авіатрощі літака ІЛ-76 над Бєлгородом 

У Львові попрощалися з дванадцятьма українськими захисниками. Всі вони воювали у складі 24-ї окремої механізованої бригади, виконували бойові завдання і потрапили у російській полон, з якого не повернулися додому живими.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
Сапера з “ДНР” взяли в полон і судять за державну зраду — нові судові анонси від МІПЛ

МІПЛ продовжує відбирати найцікавіші справи серед тисяч щотижневих слухань щодо міжнародних злочинів і злочинів проти основ національної безпеки. Останнього тижня липня публікуємо анонси та деталі 58 справ у різних регіонах країни. За посиланнями і в доданих файлах — таблиця з усіма справами.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
40 країн ОБСЄ ініціюють незалежне розслідування жорстокого поводження Росії з українськими військовополоненими

Для розслідування катувань та інших злочинів, які росіяни та їхні проксі вчиняють щодо українських військовополонених, мають задіяти Московський механізм ОБСЄ. 

25 Липня 2025

Більше публікацій