Send Lette
Насильницькі зникнення

Мешканця окупованого Алчевська представники НЗФ “засудили” до 12 років за шпигунство

Дмитро Оробій – мешканець окупованого Алчевська Луганської області. Був затриманий представниками незаконних збройних формувань 16 червня 2020 року. Обвинувачений у “шпигунстві на користь України”, – розповідають МІПЛ друзі Оробія.

У минулому Дмитро – студент Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, навчався на факультеті політології та міжнародних відносин. Його друзі згадують, що вступив хлопець у 2014 році, коли почалась вже війни. Перший рік вчився дистанційно, і лише коли налагодили пропускну систему через лінію розмежування, поїхав до Сєверодонецька. На третьому і четвертому курсах проходив практику у Луганській обласній військово-цивільній адміністрації у відділи по роботі з населенням. “Діма завжди активний, брав участь у різних заходах, виставках як волонтер. Потім почав працювати у пейнтбольному клубі”, – говорить його знайомий Влад. Проте вже після завершення навчання знайти роботу у Сєвєродонецьку не зміг, тож повернувся додому в Алчевськ, де мешкала його родина. Спочатку працював продавцем у магазині, потім влаштувався діловодом. Друзі досі не знають, на яке підприємство. Але саме там його і затримали вже у перший робочій день.

Зв’язок з Дмитром зник на кілька місяців, про його місце перебування не знали ані друзі з Сєверодонецька, ані родичі в Алчевську – телефон весь час не відповідав. Коли тільки невідомі прийшли додому з обшуком – переглядали конспекти Дмитра, забрали флешки, та й повідомили рідним, що хлопця утримували у приміщенні так званого міністерства держбезпеки у Луганську, мовляв, намагався влаштуватися на роботу аби шпигувати. У вересні рідним подзвонив «адвокат» та повідомив: “був завербований СБУ, намагався впровадитися у “владу”, а отже вчинив “держзраду” – буде заґратований”. До СІЗО Оробія перевели у грудні 2020-го, тоді ж “справу” передали до “верховного суду”. Так званий судовий процес був закритий. 5 лютого 2021 року “суд” виніс “вирок” – 12 років позбавлення волі. Від часу затримання рідні Дмитра не бачили.

Нині Національна поліція розпочала кримінальне провадження за фактом зникнення людини. Інформація також надана Службі безпеки України.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Особливо небезпечний пенсіонер і жінка, яка відмовилася вибачатися на камеру: нові переслідування українців в окупації і в Росії

Упродовж червня українців затримували і засуджували не тільки на окупованих територіях, але й в Росії.

15 Липня 2025

Насильницькі зникнення
В окупованому Мелітополі зник далекобійник: росіяни майже два роки кажуть, що нічого не знають 

Мелітополь — одне з багатьох міст, де окупаційна влада чинить системний тиск на цивільне населення. У місті поширені викрадення, насильство й практика доносів. Лише за перший рік окупації міста викрали майже тисячу людей. Один з них — далекобійник Василь Кривобороденко. Він зник у липні 2023-го. Дотепер невідомо, де його утримують росіяни.

14 Липня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ.

16 Липня 2025

Більше публікацій